Drugi tak bezpieczny samochód świata

Drugi tak bezpieczny samochód świata
(fot. bmv.com)
PAP / drr

Scotland Yard testuje superbezpieczną, pancerną limuzynę za blisko 350 tys. euro, chroniącą pasażerów przed atakiem z broni palnej i gazowej przeznaczoną dla następcy tronu księcia Karola - donosi Press Association.

Limuzyna BMW 760 ma być najbezpieczniejszym samochodem świata po Cadillacu One, którym porusza się prezydent USA Barack Obama, i który zabiera on ze sobą nawet za granicę.

Pojazd ma kilka nowoczesnych systemów bezpieczeństwa. W mgnieniu oka można w nim zasunąć kuloodporne szyby i uciec z niebezpiecznego miejsca. Elektroniczny system odpierania ataku automatycznie gasi pożar pod podwoziem lub w komorze silnika. Może też wykryć trujący gaz, automatycznie zamyka wszystkie okna, aktywuje centralny system blokady drzwi, uruchamia otwory wentylacyjne i zapewnia dopływ tlenu.

Luksusowa limuzyna ma także mikrofony i głośniki pozwalające pasażerom porozumieć się z osobami na zewnątrz bez otwierania okien. Pojazd można odpalić zdalnie z odległości 50 m skracając czas potrzebny na ucieczkę z niebezpiecznego miejsca.

Według Scotland Yardu w grę wchodzi zakup co najmniej dwóch takich samochodów przed końcem 2013 r.

Pancerne auto zakupiono po wyciągnięciu przez dwór królewski wniosków z protestów studenckich z 2010 r., gdy książę Walii wraz z księżną Kamilą jadąc samochodem zostali zatrzymani i zaatakowani przez tłum demonstrantów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Drugi tak bezpieczny samochód świata
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.