Facebook wprowadza istotne zmiany

Facebook wprowadza istotne zmiany
Zmiany w serwisie Facebook. Fot. Alexander Shatov/unsplash.com
6 miesięcy temu
BBC/tkb

Facebook postanowił umożliwić swoim użytkownikom możliwość ograniczania możliwości komentowania innym użytkownikom naszych postów oraz wprowadzi "system chronologiczny", który usystematyzuje wyświetlane treści. Wszystko za sprawą aktualizacji, która jest obecnie wdrażana - informuje BBC.

Kanał "wiadomości", czyli treści widoczne po wejściu w serwis Facebook, zostanie nieco zmieniony. Możliwość wyboru, od kogo chcemy zobaczyć nowe posty, zarówno jeśli chodzi o naszych znajomych jak i o strony, zdefiniowana na nowo "chronologia" pojawiających się postów czy możliwość określania, kto może komentować nasze Facebookowe posty - to plan korporacji na najbliższe tygodnie.

Do tej pory część opisanych powyżej funkcji można było znaleźć w meandrach ustawień portalu, teraz mają być one widoczne i łatwo dostępne. "Brak przejrzystości (Facebooka - przyp. red.)  i informacji dostępnych dla użytkowników doprowadził do nieufności" - stwierdził wiceprezes Facebooka Nick Clegg.

Treści, które pojawiały się na naszym Facebooku, były do tej pory kierowane przez wiele algorytmów. Wkrótce będziemy mogli dowiedzieć się, z jakich powodów owe algorytmy wyświetlają nam posty różnych stron czy osób, których nie znamy. "Twój kanał wiadomości (strona główna Facebooka - przyp. red.) jest silnie kształtowany przez Twoje wybory (odwiedzone strony - przyp. red.) i działania (polubienia, udostępnienia, komentarze, oznaczanie stron i osób - przyp. red.)” - przekazuje portal BBC.

Nowe funkcje będą pojawiały się stopniowo w całej Europie. Pierwszeństwo mają użytkownicy aplikacji w systemie Android. Później aktualizacje pojawią się dla telefonów Apple.


REKLAMA

Wydawnictwo WAM - darmowa wysyłka książek


Całość artykułu BBC do przeczytania tutaj.

Źródło: BBC/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Svend Brinkmann
27,93 zł
39,90 zł

Duński przepis na to, jak zachować człowieczeństwo we współczesnym świecie

Postęp i rozwój technologii od kilku dekad nabierają coraz większego tempa – nic więc dziwnego, że człowiek czuje się zagubiony. Jak pozostać sobą w czasach,...

Skomentuj artykuł

Facebook wprowadza istotne zmiany
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.