Facebook zablokuje twoje konto, jeśli nie włączysz tej funkcji. Aktywuj ją już dzisiaj

Facebook zablokuje twoje konto, jeśli nie włączysz tej funkcji. Aktywuj ją już dzisiaj
fot. unsplash.com

Część użytkowników Facebooka w Polsce otrzymała już powiadomienie o konieczności włączenia ważnej funkcji w serwisie. Jeśli tego nie zrobią, utracą dostęp do konta. Podpowiadamy, co trzeba zrobić.

Część użytkowników Facebooka w Polsce otrzymała komunikat, który informuje ich o wprowadzeniu nowej funkcji Facebook Protect. Jej zadaniem jest wprowadzenie dodatkowej ochrony dla kont osób, które mają większą liczbę znajomych i obserwujących, takich jak konta dziennikarzy, polityków, czy innych osób publicznych.

Takie konta mogą być bardziej narażone na ataki hakerów, czego konsekwencją jest przejęcie kontroli nad kontem. Osoby posiadające profile, które zdaniem Facebooka, są bardziej narażone na takie ataki zostają ostrzeżone i poproszone o interwencję.

Jeśli nie włączysz tej funkcji, stracisz dostęp do Facebooka

„Twoje konto może być potencjalnie odwiedzane przez znacznie większą liczbę osób, dlatego wymagamy silniejszych zabezpieczeń. Facebook Protect to zaawansowany program zabezpieczeń, który ułatwi ochronę kont takich jak Twoje” – brzmi komunikat wysyłany do użytkowników.

Jeśli funkcja nie zostanie włączona przez użytkownika, wtedy dostęp do jego konta zostanie zablokowany. Nie będzie to jednak blokada trwała, ale czasowa – do momentu włączenia funkcji Facebook Protect.

Czym jest funkcja Facebook Protect? Jak ją włączyć?

Facebook Protect to nowa funkcja serwisu, której zadaniem jest ochrona kont przed przejęciem przez hakerów. Jeśli prowadzisz profil, który zdaniem serwisu jest narażony na atak, wtedy otrzymasz powiadomienie z komunikatem, który dokładnie sprecyzuje jakie działania należy podjąć.

Jednak, jeśli komunikat został pominięty przez użytkownika, wtedy możliwe jest samodzielne włączenie wymaganych funkcji. Facebook Protect sprawdzi siłę naszego hasła, a także, czy mamy włączoną dwuetapową weryfikację logowania. Co więcej, jeśli na naszym koncie pojawi się nietypowe logowanie, wtedy niezwłocznie zostaniemy poinformowani o konieczności podjęcia odpowiednich kroków.  

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Józef Tischner, Joanna Podsadecka, Tomasz Ponikło
76,93 zł
109,90 zł

Trzy wielkie odsłony - Wiara ludzi wolnychMiłość w czasach niepokoju. Niepublikowane wykłady oraz Tischner. Nadzieja na miarę próby. Ostatnie słowa

Głęboka wiara i wielkie pytania ks. Józefa Tischnera

Jak wierzyć w świecie, który żongluje...

Skomentuj artykuł

Facebook zablokuje twoje konto, jeśli nie włączysz tej funkcji. Aktywuj ją już dzisiaj
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.