Firma Elona Muska planuje misję na Księżyc opłacaną kryptowalutą

Firma Elona Muska planuje misję na Księżyc opłacaną kryptowalutą
fot. depositphotos.com
1 miesiąc temu
PAP / ml

We wpisie Muska można przeczytać, że DOGE będzie pierwszą kryptowalutą w kosmosie i pierwszym memem w kosmosie. 

Kanadyjskie przedsiębiorstwo Geometric Energy Corporation za pomocą rakiety Falcon 9 firmy SapceX zamierza umieścić na orbicie Księżyca komercyjnego satelitę, za co zapłaci kryptowalutą DOGE.

W twitterowym wpisie Elona Muska można przeczytać, że już w przyszłym roku zorganizuje misję na Księżyc opłaconą kryptowalutą DOGE (Dogecoin). W misji DOGE-1 SpaceX przetransportuje w swojej rakiecie 40-kilogramowego satelitę typu cubesat. Urządzenie będzie mapowało Księżyc z pomocą kamer i różnorodnych czujników.

„Po oficjalnej transakcji o tak dużej skali z wykorzystaniem DOGE Geometric Energy Corporation i SpaceX utwierdziły pozycję DOGE jako jednostki płatniczej w księżycowym biznesie i sektorze kosmicznym” - powiedział CEO kanadyjskiego przedsiębiorstwa Samuel Reid.

„Misja zademonstruje zastosowanie kryptowaluty poza orbitą Ziemi i ustanowi podstawę dla międzyplanetarnego handlu” - stwierdził natomiast wiceprezes departamentu komercyjnej sprzedaży w SpaceX Tom Ochinero. „Jesteśmy podekscytowani wystrzeleniem DOGE-1 na Księżyc” - dodał.

W wydanym przez Geometric Energy Corporation oświadczeniu można przeczytać, że „DOGE udowodniła, iż jest szybką, niezawodną, zabezpieczoną kryptograficznie walutą, która działa, kiedy tradycyjne banki nie są w stanie i jest wystarczająco wyrafinowana, aby można nią było w pełni sfinansować księżycową misję”.

Jak podaje firma, DOGE wybrano jako walutę płatności we wszystkich księżycowych projektach organizowanych razem przez SpaceX i Geometric Energy Corporation, co stanowi także precedens dla przyszłych misji nie tylko na Ksieżyc, ale także na Marsa.

We wpisie Muska można przeczytać, że DOGE będzie pierwszą kryptowalutą w kosmosie i pierwszym memem w kosmosie. Waluta, która początkowo miała być żartem, jest bowiem powiązana ze znanym internetowym memem pokazującym psa rasy Shiba Inu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Michał Heller
49,99 zł

Nowe, uzupełnione wydanie książki przedstawiającej fenomenalny świat wybitnego kosmologa

Rozmowa ze światowej klasy polskim uczonym i myślicielem o jego drodze życiowej, która prowadziła przez Sybir, seminarium duchowne, studia filozoficzne na KUL-u, wykłady na wielu renomowanych...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Firma Elona Muska planuje misję na Księżyc opłacaną kryptowalutą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.