Już niedługo co trzeci Polak z tabletem

Już niedługo co trzeci Polak z tabletem
(fot. leondel / Foter / Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic (CC BY-NC-ND 2.0))
5 lat temu
PAP / mm

Za 5 lat tablet będzie miał już niemal co trzeci Polak, a smartfony zdecydowana większość - pisze "Rzeczpospolita", powołując się na raport firmy doradczej PwC.

W Polsce urządzenia te cieszą się większą popularnością niż w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. I ta tendencja ma się utrzymać. PwC ocenia też, że w Polsce już w 2015 r. smartfonów będzie w użyciu więcej niż tradycyjnych komórek. A w 2018 r. ich liczba ma sięgnąć aż 44 mln i smartfona będzie mieć trzech z czterech właścicieli telefonu komórkowego.

Tablet zaś pod koniec br. będzie miało 4 mln Polaków (ok. 10 proc.), choć jeszcze w ub.r. było to o połowę mniej. A w 2018 r. będzie ich na polskim rynku już 12 mln - szacuje firma doradcza.

W porównaniu z konsensusem różnych prognoz dla polskiego rynku tabletów nasza jest dosyć ostrożna - zaznacza analityk PwC Adam Głąb.

Jeśli spełni się ta prognoza, w Polsce nasycenie elektronicznymi tabliczkami przez następnych 5 lat będzie wyższe niż w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Na koniec br. tablet będzie tam mieć 8,1 proc. ludzi, a w Polsce - 9,7 proc., zaś w 2018 r. odpowiednio: 27,2 i 30,7 proc.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Już niedługo co trzeci Polak z tabletem
Komentarze (1)
:
:/
9 czerwca 2014, 22:54
Tablet. Wziąć i rzucić o chodnik.

Skomentuj artykuł

Już niedługo co trzeci Polak z tabletem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.