Już pół miliarda użytkowników Facebooka

Już pół miliarda użytkowników Facebooka
Mark Zuckerberg, założyciel i szef Facebooka (fot. digitalbear/flickr.com)
PAP / apd

Serwis społecznościowy Facebook ma pół miliarda aktywnych użytkowników - ogłosił w środę jego współzałożyciel i szef Mark Zuckerberg, dziękując jednocześnie wszystkim, którzy pomogli w rozwoju działającego od sześciu lat portalu.

Przez ostatnie pół roku do serwisu zapisało się 100 mln osób.

Pomimo rekordowej liczby użytkowników Facebook w ostatnim czasie przeżywał kłopoty. Był krytykowany za nieustanne wprowadzanie zmian w ustawieniach dotyczących prywatności, co sprawiało, że ochrona danych była bardzo skomplikowana.

W miarę jak Facebook się rozrasta, na znaczeniu traci konkurencja. MySpace, uważany za jeden z pierwszych portali społecznościowych, ma obecnie "tylko" 65 milionów użytkowników. Problemy ma również serwis Bebo, który firma AOL wystawiła na sprzedaż niespełna dwa lata po zakupie - podaje BBC. Jedynym portalem społecznościowym rozrastającym się w podobnym co Facebook tempie jest Twitter, z którego, jak ocenia BBC, korzysta ok. 200 mln osób.

DEON.PL POLECA


Facebook został założony w lutym 2004 roku przez trzech młodych Amerykanów: 19-letniego wówczas Marka Zuckerberga oraz dwóch innych studentów prestiżowego Uniwersytetu Harvarda: Dustina Moscovitza i Chrisa Hughesa. Chcieli stworzyć stronę internetową, która pozwalałby im utrzymywać kontakt ze znajomymi.

Obecnie Facebook zatrudnia setki pracowników, a szef serwisu trafił na listę najbogatszych magazynu "Forbes".

Ostatnio Zuckerberg poinformował, że jest przekonany, iż Facebook przekroczy granicę miliarda użytkowników.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Już pół miliarda użytkowników Facebooka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.