Lucyfer jest coraz bliżej Europy. Wkrótce zawita do Włoch

Lucyfer jest coraz bliżej Europy. Wkrótce zawita do Włoch
fot. depositphotos.com

Nadchodzi z Afryki i sprawi, że temperatura gwałtownie wzrośnie. W Polsce też to poczujemy.

Choć może się wydawać, że ta wiadomość zatacza o kręgi demonologii, to de facto tylko z nazwy. O wiele bliżej jej do meteorologii i zmian klimatu. Będzie diabelnie gorąco.

Z Afryki do Włoch dociera potężny antycyklon "Lucyfer", który przynosi ze sobą gorące powietrze. Meteorolodzy wskazują, że najwyższa temperatura będzie w środę i czwartek, a niewielkie ochłodzenie będzie miało miejsce dopiero po 15 sierpnia.

Włochy zmagają się z Lucyferem

Prognozy wskazują, że na Sycylii temperatura może sięgać 48 stopni Celsjusza. W Rzymie, Florencji czy Neapolu będzie chłodniej, bo "tylko" 35-40 stopni. Kalabria i Apulia zanotują ponad 45 stopni. To właśnie te rejony najbardziej narażone są na pożary.

DEON.PL POLECA

Sytuacja jest na tyle poważna, że w stan najwyższej gotowości została postawiona Obrona Cywilna. Jej szef, Fabrizio Curcio, zaapelował do mieszkańców o ostrożność i współpracę ze służbami, które będą pilnowały porządku w tym trudnym czasie.

Jednocześnie włoskie ministerstwo zdrowia wydało zalecenia dotyczące najbliższych dni. Najbardziej niebezpieczne jest długie przebywanie na słońcu na przykład w czasie uprawiania aktywności fizycznej. Zaleca się także picie dużej ilości wody i spacery tylko wcześnie rano lub późno wieczorem.

Z kolei zorganizowani w stowarzyszenia rolnicy alarmują, że takie upały mogą zniszczyć plony owoców i warzyw, a także oliwek. Temperatury nie bez konsekwencji pozostaną także dla zwierząt gospodarskich.

Lucyfer przyniesie suche i gorące powietrze. Polska także odczuje jego wpływ

Jednak nie tylko Włochy ucierpią przez niszczycielskie działanie antycyklonu. Wysokie temperatury będą notowane w Portugalii, Hiszpanii i Grecji, a także innych krajach basenu Morza Śródziemnego. Ponieważ powietrze, które przedostanie się do Europy będzie bardzo suche, służby tych państw przygotowane są na fale pożarów, które wybuchną na skutek wysuszonej roślinności.

Polscy meteorolodzy szacują, że temperatury na południu kraju mogą przekraczać 30 stopni.

Dziennikarz, publicysta, redaktor DEON.pl. Pisze głównie o kosmosie, zmianach klimatu na Ziemi i nowych technologiach. Po godzinach pasjonują go gry wideo.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Sławomir Rusin

Opętania i egzorcyzmy - ten temat wzbudza mnóstwo emocji. Niestety, w wielu mediach, a niejednokrotnie i w książkach zamiast rzetelnej wiedzy otrzymujemy informacje sensacyjne, budujące fałszywy obraz relacji między Bogiem, szatanem a człowiekiem.W tej publikacji...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Lucyfer jest coraz bliżej Europy. Wkrótce zawita do Włoch
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.