Nauka potwierdziła, że Biblia ma rację. To zdarzenie naprawdę się wydarzyło

Nauka potwierdziła, że Biblia ma rację. To zdarzenie naprawdę się wydarzyło
fot. depositphotos.com

Archeolodzy stwierdzili, że wydarzenie opisane na kartach Biblii faktycznie miało miejsce.

Chodzi o wydarzenie opisane na kartach Księgi Amosa i Zachariasza. Widnieje tam opis ogromnego trzęsienia ziemi, które nawiedziło Miasto Dawida, czyli dzisiejszą Jerozolimę około 2800 lat temu.

Chodzi o fragment z Księgi Zachariasza, rozdział 15, werset 5:

"Wtedy będziecie uciekać do tej doliny między moimi górami, gdyż ta dolina będzie sięgała aż do Azel; a będziecie uciekać tak, jak uciekaliście przed trzęsieniem w czasach Uzjasza, króla judzkiego. Potem przyjdzie Pan, mój Bóg, a z nim wszyscy święci".

DEON.PL POLECA

Nauka potwierdza słowa Biblii

Izraelski Urząd Starożytności przeprowadził badania z których wynika, że około VIII w. p.n.e nastąpiło trzęsienie ziemi, które doprowadziło do dużych zniszczeń. Wskazuje na to warstwa gleby, którą odkryto na terenie Parku Narodowego Miasta Dawida. Wiemy, że w tym czasie w Judzie rządził król Uzjasz, który znany jest również pod imionami Azariasza i Ozjasza.

Warstwa ziemi zbadana przez archeologów zawierała szczątki rozbitych naczyń, w tym miski i słoiki, które zostały stłuczone na skutek zawalania się budynków. Wśród resztek nie znaleziono śladów podpalenia, więc badacze doszli do wniosku, że zniszczenia nie zostały dokonane przez podbój.

Podobne zniszczenia badacze odkryli także w innych miejscach, co świadczy o tym, że na terenie Lewantu doszło do dużego trzęsienia ziemi, które zniszczyło liczne miasta.

- Wydaje się prawdopodobne, że chociaż Jerozolima nie była epicentrum (trzęsienia ziemi), to została przez nie dotknięta w znaczącym stopniu - powiedział w komentarzu dla serwisu Live Science archeolog Joe Uziel z Izraelskiego Urzędu Starożytności.

Uczony ocenia, że skoro wydarzenie zostało zapisane na kartach Biblii, to można podejrzewać, że było traumatyczne dla ludzi żyjących w regionie.

Dziennikarz, publicysta, redaktor DEON.pl. Pisze głównie o kosmosie, zmianach klimatu na Ziemi i nowych technologiach. Po godzinach pasjonują go gry wideo.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Michał Heller, Tadeusz Pabjan

Czy nowoczesny, naukowy światopogląd wyklucza religijność i czyni z niej zabobon?
Jak ma się biblijny opis stworzenia do około czternastu miliardów lat historii wszechświata i ewolucyjnego pochodzenia ciała i umysłu człowieka?

To pytania, jakie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nauka potwierdziła, że Biblia ma rację. To zdarzenie naprawdę się wydarzyło
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.