Biblia ocalała z ruin World Trade Center. Niewiarygodne, że była otwarta na tym fragmencie

Biblia ocalała z ruin World Trade Center. Niewiarygodne, że była otwarta na tym fragmencie
(fot. Axel Houmadi on Unsplash / twitter.com)
2 lata temu
misyjne.pl / jp

Dzisiaj obchodzimy 19. rocznicę zamachu na World Trade Center. Rok po zamachu w miejscu tragedii dokonano szczególnego odkrycia.

Pośród gruzów strażacy odnaleźli egzemplarz Biblii, który pod wpływem wysokiej temperatury został wtopiony w bryłę stali. Co ciekawe, na kartach można odczytać kilka zachowanych wersów.

>> Papież w Ground Zero: bądźmy siłami pojednania

Była otwarta na fragmencie o Kazaniu na Górze: "Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb! A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi!".

Dzisiaj eksponat można oglądać w Narodowym Muzeum Pamięci 11 września w takim samym stanie, w jakim znajdował się w chwili znalezienia.

W 2015 roku miejsce zamachu odwiedził papież Franciszek. Mówił wtedy: "Czuję wiele różnych emocji, stojąc tu w Ground Zero, gdzie odebrano życie tysiącom ludzi w bezsensownym akcie destrukcji. Tutaj ból jest namacalny". Podkreślał: "Starajmy się być prorokami nie burzenia, ale budowania, prorokami pojednania, prorokami pokoju". Całość papieskiego przemówienia znajdziecie TUTAJ.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Piotr Jarecki, Tomasz Krzyżak
31,43 zł
44,90 zł

Czy Polska jest ziemią bez proroków?

Odważna, szczera i poruszająca rozmowa dziennikarza „Rzeczpospolitej” Tomasza Krzyżaka z biskupem Piotrem Jareckim. Nie tylko o polityce i relacjach państwo–Kościół, ale też o niespełnionych ambicjach, samotności i problemach księży.

...

Skomentuj artykuł

Biblia ocalała z ruin World Trade Center. Niewiarygodne, że była otwarta na tym fragmencie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.