Osoby zaszczepione i po COVID-19 nie mogą się opalać

Osoby zaszczepione i po COVID-19 nie mogą się opalać
Opalając się w tym roku należy być bardzo ostrożnym. Zdj.: K.Klimenko/depositphotos.com
1 miesiąc temu
PAP/tkb

Osoby, które przeszły COVID-19 i/lub zostały zaszczepione powinny tego roku bardzo ostrożnie opalać się przez skórę, która może być słabsza i bardziej narażona na działanie słońca - informuje PAP za dziennikiem "Il Messaggero".

Włoscy dermatolodzy w artykule poświęconym tematyce koronawirusa podali, że po zakażeniu koronawirusem, bądź zaszczepieniu się nasza skóra wymaga szczególnej ochrony. Informacja pojawiła się z uwagi na prowadzoną we Włoszech w tym roku kampanię przeciwko rakowi skóry.

Ostrożne korzystanie ze słońca nie oznacza całkowitej rezygnacji z opalania. Lekarze podkreślają, że po infekcji czy szczepionce należy poczekać kilka tygodni, zanim wystawi się naszą skórę na działanie promieni słonecznych. Po tym czasie jednak należy opalać się stopniowo, stosując odpowiednie kremy ochronne.

Jak zauważył dermatolog Luca Fania, zakażenie koronawirusem może objawiać się także na skórze, najczęściej w postaci tzw. pokrzywki, wysypki przypominającej odrę lub ospę, czy stanu podobnego do odmrożenia. “Również po zaszczepieniu - dodał doktor Fania - mogą wystąpić różne stany chorobowe skóry”.

Źródło: PAP/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Mirosława Kareta
23,74 zł
33,92 zł

Każdy zabiera w podróż jakąś tajemnicę…

Odludne miejsca na Kaszubach, tchnące jeszcze pogańską magią. Jak co roku grupa studentów organizuje tam spływ kajakowy. Tym razem do wyprawy przyłączają się rodziny z dziećmi, kilka par i...

Skomentuj artykuł

Osoby zaszczepione i po COVID-19 nie mogą się opalać
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.