Przesilenie zimowe widziane z kosmosu. NASA pokazała niezwykłą grafikę

Przesilenie zimowe widziane z kosmosu. NASA pokazała niezwykłą grafikę
Fot. Натали Хмельницкая / unsplash.com
stylzycia.radiozet.pl / tk

21 grudnia miało miejsce przesilenie zimowe. Słońce znajdowało się wtedy w samym centrum naszej galaktyki. Agencja kosmiczna NASA opublikowała grafikę pokazującą Słońce w pierwszym dniu zimy.

Od dnia przesilenia zimowego, na północnej półkuli Ziemi, zachody Słońca będą miały miejsce każdego dnia o kilka chwil później. Z każdym dniem będziemy cieszyli się dłuższym dostępem do naturalnego światła.

Jak podaje stylzycia.radiozet.pl, „agencja NASA pokazała grafikę, która pokazuje, jakie dokładnie jest położenie naszej gwiazdy centralnej 21 grudnia. Znajduje się w samym środku naszej galaktyki, na tle gwiazdozbioru Strzelca”.

„Podczas pierwszego dnia zimy możemy więc dowiedzieć się, gdzie znajduje się centrum Drogi Mlecznej. Jest ono dokładnie tam, gdzie widać Słońce” – informuje portal.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
W czasach wąskiej specjalizacji niewielu uczonych potrafi łączyć różne dziedziny wiedzy oraz ludzi między sobą, do tej nielicznej grupy należy Ksiądz Profesor Michał Heller, który od wielu lat z powodzeniem rozwija tak odmienne dziedziny jak...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Przesilenie zimowe widziane z kosmosu. NASA pokazała niezwykłą grafikę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.