PWr dołączyła do platformy K4I

PAP / drr

Politechnika Wrocławska to pierwsza uczelnia z Polski, która została członkiem platformy Knowledge4Innovation (K4I) przy Parlamencie Europejskim. Będzie uczestniczyć w pracach nad europejską polityką w zakresie finansowania badań naukowych i innowacji.

K4I jest niezależną platformą, która promuje nowoczesną gospodarkę opartą na wiedzy i innowacyjności. Jest organem doradczym Parlamentu Europejskiego w zakresie finansowania badań naukowych i współpracy nauki z biznesem. Zrzesza podmioty z różnych środowisk - liderów w obszarach swojej działalności. Jak poinformowała Joanna Pająk z Biura Prasowego Politechniki Wrocławskiej, teraz również ta dolnośląska uczelnia, jako pierwsza w Polsce, będzie jej członkiem.

Do K4I należą duże organizacje wspierające badania i rozwój w Europie, firmy, zrzeszenia inżynierów, grupy ekspertów, uniwersytety i instytuty badawcze. Platforma funkcjonuje za pośrednictwem Forum Lizbońskiego, w skład którego wchodzą przedstawiciele Parlamentu Europejskiego oraz doradcy zewnętrzni. W ramach Forum organizowane są spotkania, konferencje i tzw. dyskusje okrągłego stołu, w trakcie których omawiane są zagadnienia o szczególnym znaczeniu dla K4I.

We wrześniu platforma K4I organizuje w Parlamencie Europejskim wydarzenie - "5th European Innovation Summit". Będzie to punkt kulminacyjny kampanii "Wake up Europe" (Obudź się, Europo), która ma poprawić konkurencyjność Europy. Jej organizatorzy chcą powstrzymać spadające nakłady na innowacyjność i niekorzystne trendy na rynku pracy. Uczestnicy spotkania będą dyskutować na temat wykorzystania funduszy strukturalnych oraz realizacji programu Horyzont 2020, który ma zastąpić dotychczasowe zasady finansowania nauki w Europie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

PWr dołączyła do platformy K4I
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.