Rolls-Royce z fotelami z Pruszkowa

Rolls-Royce z fotelami z Pruszkowa
(fot. kongsbergautomotive.com)
"Rzeczpospolita" / PAP / drr

Do Polski z Wielkiej Brytanii przenosi się fabryka części samochodowych norweskiego koncernu Kongsberg Automotive - ustaliła "Rzeczpospolita".

Działająca w 20 krajach norweska firma wytwarzająca elementy foteli do luksusowych aut likwiduje zakład w Wielkiej Brytanii. Maszyny i urządzenia jadą już z Burton on Trent do Pruszkowa, gdzie Norwegowie mają polski oddział.

- O przeprowadzce zdecydowały koszty produkcji - tu są o połowę niższe - mówi Antoni Kropiewnicki, dyrektor polskiej spółki Kongsberga. Cała operacja zostanie sfinalizowana do połowy sierpnia. - Szacujemy, że dodatkowa produkcja zwiększy nasze przychody o ok. 40 proc., do ponad 80 mln euro - określa Kropiewnicki.

Transfer jest tym ważniejszy, że w czasie kryzysu kilku zagranicznych producentów podzespołów motoryzacyjnych przenosiło produkcję z Polski do jeszcze tańszych miejsc. Jednak firma doradcza Frost & Sullivan uspokaja: z dziesięciu najszybciej rozwijających się dostawców komponentów do samochodów, ośmiu ma na razie zakłady w Polsce.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rolls-Royce z fotelami z Pruszkowa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.