Tak wygląda przyszłość. Amerykański łazik uchwycony na wyjątkowym wideo

Tak wygląda przyszłość. Amerykański łazik uchwycony na wyjątkowym wideo
fot. depositphotos.com

Kilka dni temu na powierzchni Marsa wylądował łazik Perseverance. Jednak dopiero dzisiaj możemy zobaczyć, jak wyglądało to lądowanie. NASA opublikowała film, który wygląda jak zwiastun produkcji science-fiction.

Zmontowane wideo pokazuje otwarcie spadochronów łazika, odrzucenie osłony termicznej, potem ujęcie na element hamujący wyposażony w silniki (sam spadochron nie wystarczy, atmosfera Marsa jest za rzadka), w końcu samego Perseverance uwieszonego na linach, który łagodnie opada na powierzchnię i w końcu ląduje. Oczywistą wartością dodaną są widoki na marsjańskie kratery.

fot. NASA / materiały prasowefot. NASA / materiały prasowe

Wszystko przeplata się z radością ludzi w centrum sterowania misją w NASA, którzy przecież pracowali nad projektem nie krócej niż kilka dobrych lat (a nawet dekadę).

fot. PAP / EPA / NASA / JPL-Caltech HANDOUTfot. PAP / EPA / NASA / JPL-Caltech HANDOUT

Film wygląda jak trailer jednego z hollywoodzkich wysokobudżetowych filmów science-fiction. Tym razem jednak to prawdziwe wideo z misji, która kilka dni temu miała miejsce na Marsie.

Dziennikarz, publicysta, redaktor DEON.pl. Pisze głównie o kosmosie, zmianach klimatu na Ziemi i nowych technologiach. Po godzinach pasjonują go gry wideo.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Michał Heller
19,90 zł

Każde dobro i zło rodzi się z myśli. To myśl zmienia świat – z moralnie neutralnego w przeniknięty wartościami.  Michał Heller

Wszystko, co istnieje w świecie, musi podlegać prawom logiki. Z wyjątkiem ludzkich myśli. Człowiek...

Skomentuj artykuł

Tak wygląda przyszłość. Amerykański łazik uchwycony na wyjątkowym wideo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.