Uczelnia, wykłady indeksy i najmłodsi studenci

Uczelnia, wykłady indeksy i najmłodsi studenci
8 lat temu
Inf. prasowa / drr

Prawdziwe indeksy, wykłady na jak najbardziej poważne tematy, wykładowcy z tytułami naukowymi, sale dydaktyczne, wszystko jak na prawdziwych studiach. Wszystko z wyjątkiem studentów, Ci bowiem są nieco mniejsi, a przede wszystkim młodsi.

Akademia Ignatianum w Krakowie, podążając za zachodnią modą, już kilka lat temu otworzyła swoje drzwi dla dzieci, które z fascynacją i olbrzymią chęcią przybywają na zajęcia. Specjalnie dostosowany program ma za zadanie wzbudzić w nich wewnętrzną potrzebą zdobywania wiedzy i sprawdzić, by nauka nie była  tylko obowiązkiem.

Akademia Dziecięca Ignatianum >> zobacz więcej

Akademia Dziecięca Ignatianum skupia dzieci ze szkół, które podpisują umowę z uczelnią na cały rok, ściśle określając grupę i wiek uczestników. W programie ADI znajdują się zajęcia mające na celu: wprowadzenie dzieci w tajniki filozofii, przybliżenie im kultury, tradycji, uwrażliwienie na drugiego człowieka i na świat przyrody. Poza ramowym planem pojawiają się nowe inicjatywy, czego przykładem może być tegoroczna współpraca ADI ze Stowarzyszeniem Polsko-Szwedzkim "Tillisammans" w ramach programu edukacyjnego "Baw się i poznaj Skandynawię". W trakcie warsztatów dostosowanych treściowo i metodycznie do możliwości percepcyjnych ośmiolatków, ożywają historyczni wikingowie czy literacka postać Pippi Langstrom.

Inicjatywa Biura Promocji

Naprzeciw tym, których pociechy nie mogą dołączyć do Akademii Dziecięcej Ignatianum, wychodzi Biuro Promocji Akademii Ignatianum w Krakowie, skupiając się na organizacji jednodniowych zajęć dla dzieci i młodzież. Terminy i tematyka zajęć ustalane są z dyrekcją lub nauczycielami szkół, które zgłaszają chęć przyjazdu. Program dostosowany jest zawsze do grupy wiekowej i oczekiwań małych i nieco większych studentów. Biuro Promocji gościło przedszkolaków z Przedszkola "Promyczek" z Michałowic  jak i gimnazjalistów z Brzeska. Zajęcia zawsze składają się z wykładu i aktywnej formy zajęć: konkursów, zabaw, podchodów i ćwiczeń.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Uczelnia, wykłady indeksy i najmłodsi studenci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.