Naukowcy wiedzą, w jaki sposób została zniszczona Sodoma. Słowa z Biblii okazały się prawdą

Naukowcy wiedzą, w jaki sposób została zniszczona Sodoma. Słowa z Biblii okazały się prawdą
Fot. depositphotos.com
i.pl / tk

Według Księgi Rodzaju Bóg ukarał miasta Sodomę i Gomorę poprzez zesłanie na nie deszczu siarki i ognia z powodu "niegodziwości" ich mieszkańców, co skutkowało całkowitym zniszczeniem tych miejsc. Z badań archeologa dr. Stevena Collinsa wynika, że słowa zapisane w Biblii okazały się prawdą.

Zniszczenie Sodomy i Gomory

"A wtedy Pan spuścił na Sodomę i Gomorę deszcz siarki i ognia od Pana . I tak zniszczył te miasta oraz całą okolicę wraz ze wszystkimi mieszkańcami miast, a także roślinność" – czytamy w Księdze Rodzaju.

DEON.PL POLECA

Według wybitnego teologa dr. Johna Bergsmy, badania archeologiczne w Jordanii sugerują, że jedna z najbardziej dramatycznych historii opisanych w Biblii może mieć swoje rzeczywiste podstawy. Już wcześniej naukowe badania potwierdziły istnienie miasta Sodoma.

Archeolog, dr Steven Collins, pracujący w Tall el-Hammam, opowiedział dr. Bergsmie o fascynujących odkryciach. "Odkrył, że kawałki ceramiki znalezione na tym miejscu były szkliwem powstałym z ziaren piasku stopionych podczas wybuchu ładunku jądrowego" – czytamy na portalu i.pl.

Jak doszło do zniszczenia Sodomy?

Badacze już wcześniej znaleźli dowody na to, że starożytne miasto Tall el-Hammam, położone w południowej dolinie Jordanu w pobliżu Sodomy, uległo zniszczeniu w wyniku tajemniczego kataklizmu. Chodziło tu jednak raczej o uderzenie potężnej asteroidy niż o eksplozję jądrową, co doprowadziło do powstania szkliwa z topiącego się piasku.

Dr John Bergsma, wykładowca teologii na Uniwersytecie Franciszkańskim w Ohio, twierdzi, że takie wydarzenie może być odzwierciedleniem treści zawartej w Biblii. Przykłady podobnych katastrof obserwowano w Tall el-Hammam, co wpłynęło na zmiany spojrzenia dr. Bergsmy na Stary Testament.

- To zmieniło moje spojrzenie na mapę Starego Testamentu, bo zwróciło mi uwagę na rzeczy, które brzmiały zbyt dziwacznie, aby mogły być historią… w rzeczywistości okazały się wydarzeniem historycznym – wyjaśnił naukowiec.

Niektórzy archeolodzy kwestionują jednak wnioski Collinsa, uważając, że mogą one być zbyt pochopne i nie podparte wystarczającymi dowodami. Wskazują również, że wydarzenia w Tall el-Hammam mogły stać się inspiracją dla późniejszych legend, takich jak opowieści o Sodomie czy zniszczeniu Jerycha.

Źródło: i.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Monika Białkowska

Czasem „najprostsza droga do nieba” wiedzie przez piekło

„Zdradziły Jezusa i Kościół" – to zwykle słyszą siostry zakonne, które postanowiły odejść ze swoich zgromadzeń. Często towarzyszy temu izolacja albo w najlepszym wypadku niezrozumienie. A co...

Skomentuj artykuł

Naukowcy wiedzą, w jaki sposób została zniszczona Sodoma. Słowa z Biblii okazały się prawdą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.