Niebywałe zjawisko nad Oceanem Atlantyckim. Czym jest to czerwone światło?

Niebywałe zjawisko nad Oceanem Atlantyckim. Czym jest to czerwone światło?
Fot. Ivana Cajina / unsplash.com / Twitter.com
geekweek.interia.pl / tk

W mediach społecznościowych pojawiły się niezwykłe zdjęcia, na których widać tajemnicze czerwone światło rozpościerające się nad Oceanem Atlantyckim. Czym jest to nietypowe zjawisko?

Tajemnicze czerwone światło uchwycił pilot samolotu lecącego nad Atlantykiem. Mężczyzna opublikował zdjęcia na portalu Reddit i zapytał internautów, czym jest to niecodzienne zjawisko.

Odpowiedzi pojawiło się wiele. Niektórzy internauci zasugerowali, że czerwone światło mogło pochodzić z chińskiego statku rybackiego, które emituje silne czerwone oświetlenie, aby zwiększyć wydajność połowów.

Nie pierwsze takie zjawisko nad oceanem

W 2014 roku bardzo podobne zjawisko, tylko nad Oceanem Spokojnym, zauważył i sfotografował pilot Christiaan Van Heijst. Według niego czerwone plamy pochodziły z erupcji wulkanu znajdującego się pod powierzchnią wody.

Być może zagadka czerwonego światła nad Atlantykiem została rozwiązana i to niezwykłe zjawisko również było wynikiem potężnego wybuchu wulkanu.

„Miejmy nadzieję, że naukowcy niebawem oficjalnie potwierdzą tę teorię, wskazując dokładnie miejsce, w którym mogło dojść do wybuchu wulkanu - jeśli ten był dość silny, jest też szansa, że na miejscu powstała mała wyspa wulkaniczna” – czytamy na geekweek.interia.pl.

Źródło: geekweek.interia.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Janowska, Grzegorz Jankowicz, Michał Sowiński

Na jaką zmianę czeka świat?

Autorzy przepytują Martína Caparrósa, Bogdana de Barbaro, Jacka Dukaja i wiele innych autorytetów. Czy będziemy nieśmiertelni? Czy na naszych oczach rodzi się nowa kasta uprzywilejowanych? A może rozwój cywilizacji przerwie...

Skomentuj artykuł

Niebywałe zjawisko nad Oceanem Atlantyckim. Czym jest to czerwone światło?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.