Niepełnosprawny aktor ruszył w podróż po Polsce. Zamyka rozdział kryzysu psychicznego

Niepełnosprawny aktor ruszył w podróż po Polsce. Zamyka rozdział kryzysu psychicznego
Fot. eliasz.teatrexit.pl
KAI / tk

Kamil Padlikowski, poruszający się na wózku aktor Teatru EXIT, rozpoczął niezwykłą podróż nad morze, przypięty do roweru prowadzonego przez swojego przyjaciela, Pawła Koczura. Wyruszył w środę 12 czerwca z krakowskiego rynku. W trakcie podróży będzie nagłaśniać nowy film realizowany przez zespół Teatru.

Dzieło zatytułowane „Eliasz” będzie opowieścią o biblijnym proroku. W postać tę wcieli się właśnie Kamil Padlikowski. Ale „Eliasz” to coś więcej niż film - to kampania społeczna mająca na celu aktywizację środowisk chrześcijańskich, a jej hasło to „Wybieram Boga”.

Koniec z kryzysem psychicznym

Kamil i Paweł wyruszą w drogę, mając swoje ważne, osobiste intencje. Dla Kamila będzie to okazja, by zamknąć rozdział kryzysu psychicznego, który przechodził. W czasie pandemii spędził dwa lata nie wychodząc z domu. Dzisiaj wyrusza w drogę, by ostatecznie skończyć ten rozdział życia i zacząć żyć pełnią życia.

DEON.PL POLECA

- Podejmę ten wysiłek wspólnie z osobami, które są gotowe na to, że ta trasa może być nieprzewidywalna. Nie da się w życiu wszystkie zaplanować i będziemy się starać dopasować do sytuacji na bieżąco - mówi Kamil.

- Mamy nadzieję, że spotkamy w trasie dobrych ludzi. Którzy się do nas uśmiechną, powiedzą dobre słowa czy poczęstują butelką wody bądź kanapką. Przybijemy sobie piątki, strzelimy foty bądź zrobimy selfie! Porozmawiamy i pomilczymy razem - zawsze o istotnych sprawach. Zachęcamy do podróżowania z nami - dopowiada Paweł.

Promocja nowego filmu

W trakcie podróży w jedenastu miejscach odbędą się pokazy filmu dokumentalnego „Droga Eliasza”. Dzieło to prezentuje zapis trasy Teatru EXIT, który wyruszył na Półwysep Skandynawski przekonany o tym, że swoją sztuką i postawą chce pokazać szwedzkiej widowni, że zbudowanie relacji z Bogiem jest jednym ratunkiem tak dla człowieka, jak i całego świata.

- Nasza grupa skupia się na tym, by skonfrontować ludzi ze sobą i ukazać im, jak wielkie rzeczy może dokonać w nich zawierzenie Bogu. Wydawało się nam, że z uwagi na to, że Szwedzi są narodem w większości niereligijnym, przekazanie takiego przesłania może być trudne, jednak okazało się, że jest inaczej - tłumaczy Maciej Sikorski, założyciel trupy.

Nowy film zespołu, który będzie promować rowerowa trasa to fabuła o długości 70 minut, która jest już w trakcie realizacji. Będzie to artystyczny film, z nieśpieszną, sugestywną narracją, prowadzoną przez słowo, obraz i muzykę.

Wystąpią w nim niepełnosprawni artyści Teatru EXIT oraz zaprzyjaźnieni twórcy, w tym znakomita, młoda aktorka Teatru Słowackiego, Agnieszka Kościelniak, znany i ceniony Lech Dyblik czy światowa gwiazda opery Rafał Siwek. Scenografia do filmu będzie wykonana przez wykładowców krakowskiej ASP. Zbiórkę na nową produkcję można wesprzeć na stronie eliasz.teatrexit.pl.

- Pragniemy, aby nasz film był mocnym głosem. Doświadczeniem duchowym wzywającym do wyboru prawdy, czyli Boga i ponadczasowych wartości, takich jak miłość, piękno i dobro - podsumowują pomysłodawcy dzieła.

Teatr EXIT to przestrzeń, w której spotykają się osoby z deficytami, w tym cierpiące na czterokończynowe porażenie mózgowe, niewidome czy niepełnosprawne intelektualnie oraz artyści o uznanym dorobku. Te pozornie odległe przestrzenie łączy wspólna pasja, a więc teatr i muzyka. Ich spotkanie sprowadza się do wzajemnego uczenia się siebie. Szczegółowe informacje o projektach Teatru EXIT można odnaleźć na stronie teatrexit.pl.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Anselm Grün OSB

Odkryj na nowo potencjał swojej duszy

Dzisiaj słowo „dusza” nabrało dla nas nowego znaczenia. Mówiąc o niej, myślimy już nie tylko o wyjątkowości człowieka, jego wnętrzu i godności, ale także o duchowych problemach wynikających z...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Niepełnosprawny aktor ruszył w podróż po Polsce. Zamyka rozdział kryzysu psychicznego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.