Noc w bibliotece - poznaj inny świat książek

Noc w bibliotece - poznaj inny świat książek
(fot. sxc.hu)
PAP / pz

Wycieczki po zakamarkach biblioteki, gry w bierki i okręty, wieczorne czytanie bajek - to niektóre z atrakcji krakowskiej "Nocy w Bibliotece". W piątek Wojewódzka Biblioteka Publiczna będzie otwarta do północy.

Wydarzenie jest zwieńczeniem projektu "Zapomniana książka", dofinansowanego ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego. W ciągu całego roku odbywały się spotkania - "Ringi literackie", podczas których przedstawiciele różnych pokoleń dyskutowali o różnych gatunkach literatury.

- Biblioteka już dawno stała się czymś znacznie więcej niż miejscem wypożyczania książek. Jest miejscem spotkań. Chcemy pokazać, że jesteśmy otwarci na czytelników o każdej porze, choć z przyczyn organizacyjnych "Noc w Bibliotece" nie może odbywać się codziennie. Zapraszamy tych, którzy w ciągu dnia nie zawsze mają czas, aby zajrzeć do biblioteki. Mamy nadzieję, że dzięki dodatkowym atrakcjom zyskamy nowych czytelników, którzy zaczną nas regularnie odwiedzać - mówił dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Jerzy Woźniakiewicz.

W piątek od godz. 19 do północy będzie można wypożyczać książki i odwiedzić miejsca na co dzień niedostępne m.in. introligatornię, gdzie do tej pory pracują stuletnie gilotyny, i pracownię Małopolskiej Biblioteki Cyfrowej. W oddziałach dla dzieci oraz dla młodzieży będzie można zagrać w gumę, klasy, "państwa - miasta" i inne gry, których zasady bliższe są ludziom średniego pokolenia niż nastolatkom.

DEON.PL POLECA

Uczestnicy Dyskusyjnych Klubów Książki oraz bibliotekarze będą najmłodszym czytać bajki. Na wystawie "Zapomniane w książce" w hallu głównym biblioteki będzie można zobaczyć, co czytelnicy zostawiają w oddawanych książkach.

Miłośnicy literatury będą mogli nabyć książki wycofane ze zbiorów biblioteki i wziąć udział w wymianie książek urządzonej w "Galerii na Poddaszu". W Artetece, mieszczącej się w znajdującym się naprzeciwko biblioteki budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki, będzie można posłuchać m.in. o zapomnianych komiksach, grach video i grach komputerowych.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna ma ok. 80 tys. czytelników, którzy w czasie roku 1 mln razy korzystają z bibliotecznych zbiorów liczących pół miliona jednostek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Noc w bibliotece - poznaj inny świat książek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.