Oboje mają zespół Downa. Od 24 lat tworzą szczęśliwe małżeństwo

Oboje mają zespół Downa. Od 24 lat tworzą szczęśliwe małżeństwo
(fot. facebook.com)
1 rok temu
dobrewiadomosci.net.pl / facebook.com / jb

Niedawno obchodzili 24. rocznicę ślubu. Wówczas byli pierwszą w Wielkiej Brytanii parą z zespołem Downa, która zdecydowała się na wspólne życie.

Pierwszy raz spotkali się w 1990 roku, kiedy oboje pracowali w lokalnym centrum szkoleniowym dla osób niepełnosprawnych. Pomagali tam w kuchni i to właśnie pasja kulinarna ich połączyła. W 1995 roku zostali małżeństwem. 

Spotykali się z dużym niezrozumieniem, jednak oboje powtarzają, że "miłość nie zna granic". Żyją razem we własnym domu, niedaleko mieszka siostra Maryanne, gdyby potrzebowali jakiejś pomocy. 

Maryanne wspomina ślub jako najwspanialszy dzień swojego życia. Podkreśla, że z Tommy'm nigdy się nie kłócą i są swoimi najlepszymi przyjaciółmi. Jej siostra mówi, że "zawsze marzyła o hucznym weselu". Dodaje: "Kiedy spacerują ulicą, trzymając się za ręce, dają innym coś do zrozumienia. Niektórzy patrzą z powątpiewaniem, zakładając, że ludzie z zespołem Downa i trudnościami w nauce nie mogą się pobrać. Dostajemy jednak też bardzo dużo miłych wiadomości od tych, których historia Maryanne i Tommy’ego zainspirowała".

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ojciec Louis OSB
26,91 zł
29,90 zł

Jakie miejsce w budowaniu związku powinien zająć język ciała?

Wiele par niespecjalnie przejmuje się czystością przedmałżeńską i sypia ze sobą przed ślubem. Dlaczego więc Kościół upiera się przy nauczaniu zasad moralnych, które wydają się przestarzałe...

Skomentuj artykuł

Oboje mają zespół Downa. Od 24 lat tworzą szczęśliwe małżeństwo
Komentarze (4)
MS
~Mirosław Szczepan
9 grudnia 2020, 14:19
Miesiąc temu co najmniej kilku księży piszących na tym portalu opowiedziało się za zabijaniem ludzi z powodu domniemanego zespołu Downa .
AT
~Anna Twardowska
17 grudnia 2019, 08:25
Wszystkim nalezy sie szczescie, a Tacy ludzie pokazuja tylko ze mozna byc szczesliwym, Ci ktorzy patrza nie jako z pogarda mysle ze poprostu przemawia przez nie ktorych zazdrosc, ze po mimo wszystko TACY ludzie moga byc szczesliwi. Zycze IM wiele radosci na dalsze zycie, Oni pokazuja ze nie wazne kim i jaki jestes, zawsze mozesz byc szczesliwy- to wszystko zalezy od CIEBIE. Gratuluje wspolnie spedzonych lat.
WG
~Wiola Gołdych
20 października 2019, 20:23
To bardzo piękna opowieść. Powinniśmy uczyć się od osób chorych. W nich jest naprawdę bardzo dużo serca. Miłości, ciepła. Uwielbiam ludzi z zespołem downa
NS
~Natalia Stachura
5 października 2019, 12:41
Więcej artykułów o tym, jak się żyje osobom genetycznie nienormatywnym poproszę. To bardzo ważki temat. Jako rodzic takiego dziecks bardzo potrzebuję wiadomości, że możliwe jest szczęśliwe, udane, zintegrowane społecznie życie osób, ktore ze względu na nietypowy genotyp mają mocno pod górkę od samego początku.

Skomentuj artykuł

Oboje mają zespół Downa. Od 24 lat tworzą szczęśliwe małżeństwo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.