"Odetchnij kulturą" w ... Poznaniu

"Odetchnij kulturą" w ... Poznaniu
W Poznaniu każdego roku ma miejsce wiele kulturalnych wydarzeń o skali krajowej, a nawet europejskiej (fot. by eisenbahner)
PAP / slo

Przezroczysty sześcian stanie 21 czerwca na Placu Wolności w Poznaniu. Instalacja będzie elementem ogólnopolskiej kampanii wizerunkowej "Odetchnij kulturą", która ma pokazać, że Poznań to idealne miasto dla spragnionych artystycznych wrażeń.

- W Poznaniu każdego roku ma miejsce wiele kulturalnych wydarzeń o skali krajowej, a nawet europejskiej. Przez kampanię "Odetchnij kulturą" chcemy zaprezentować mieszkańcom całej Polski, szeroką ofertę kulturalną Poznania, z której każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie. Pokażemy, że Poznań to europejska metropolia tętniąca życiem i inspirująca sztuką na światowym poziomie - powiedział PAP dyrektor Biura Promocji Miasta Łukasz Goździor.

W ramach akcji w największych miastach w Polsce 14 czerwca pojawią się plakaty zapraszające na wydarzenia kulturalne i artystyczne, które tego lata zaplanowano w Poznaniu.

Dodatkowo, kampania reklamowa będzie wsparta przez reklamy prasowe. Od wtorku w internecie można znaleźć reklamy kampanii na portalach informacyjnych i społecznościowych. Akcja ma wesprzeć kandydaturę Poznania w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Promocja ma skłonić mieszkańców Polski do odwiedzin Poznania właśnie w czasie wybranej imprezy kulturalnej.

Wśród promowanych wydarzeń znajdą się: kolejna edycja Festiwalu Ethno Port Poznań - 17 czerwca. 26 czerwca rozpocznie się już po raz dwudziesty Festiwal Malta, będący jednym z największych wydarzeń teatralnych w Europie.

Poznań będzie także gościł m.in. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych, XVII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego, VII Międzynarodowe Festiwal Teatrów Tańca, V Festiwal Jazzowy Made in Chicago, Międzynarodowy festiwal Filmów Młodego widza czy Art & Fashion Festiwal w Starym Browarze.

Kampania "Odetchnij kulturą" - potrwa do końca sierpnia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Odetchnij kulturą" w ... Poznaniu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.