Poznań w wyobraźni Ryszarda Horowitza

Poznań w wyobraźni Ryszarda Horowitza
Poznań w wyobraźni Horowitza - wystawa (fot. PAP/Adam Ciereszko )
PAP / ad

40 fotografii autorstwa Ryszarda Horowitza można oglądać od wtorku w Poznaniu na Placu Wolności. To trzecie miasto, po Nowym Jorku i Krakowie, które stało się tematem prac artysty.

Zdjęcia składające się na wystawę "Poznań w wyobraźni Ryszarda Horowitza" można podzielić na trzy kategorie: rzeczywiste, abstrakcyjne i fotografie z lotu ptaka.

"Zobaczyłem miasto, którego nie znałem poprzednio, zakochałem się w nim, uchwyciłem momenty, które są nieznane dla przeciętnego mieszkańca. Mam nadzieję, że moja impresja pozwoli zobaczyć wam Poznań z innej perspektywy" - powiedział podczas inauguracji wystawy Ryszard Horowitz.

Ekspozycja jest efektem czerwcowej sesji zdjęciowej. Artysta przez kilkanaście dni przemierzał ulice Poznania, biegał po dachach kamienic i wchodził na wieże fotografując najpiękniejsze zakątki miasta.

Na dachu Andersii powstało zdjęcie panoramy miasta, na wieży ratuszowej zdjęcie "od świtu do zmierzchu". Detale budynków secesyjnej dzielnicy Jeżyce artysta fotografował z podnośnika hydraulicznego.

DEON.PL POLECA

Ostatni etap sesji fotograficznej Poznania realizował z helikoptera. Do wielu prac użył specjalnej wersji aparatu, który NASA używa do fotografowania Marsa.

Tworzący głównie w Stanach Zjednoczonych Horowitz zdobywał swoje doświadczenie m.in. jako asystent innego znanego artysty zajmującego się fotografią - Richarda Avedona. Horowitz jest prekursorem komputerowego przetwarzania fotografii. Wielokrotnie nagradzany artysta jest współzałożycielem amerykańskiego Stowarzyszenia Fotografików Reklamowych APA.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Poznań w wyobraźni Ryszarda Horowitza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.