Odkryto niezwykły starożytny pierścień. Zawiera symbol Jezusa

Odkryto niezwykły starożytny pierścień. Zawiera symbol Jezusa
Fot. depositphotos.com / Twitter.com
polskieradio24.pl / tk

U wybrzeży Morza Śródziemnego dokonano odkrycia starożytnego pierścienia. Sygnet noszony był prawdopodobnie przez pierwszych chrześcijan. Osadzony jest w nim zielony kamień, na którym widnieje postać pasterza niosącego na ramionach owcę. Postać może być symbolem Jezusa.

- Choć wizerunek dobrego pasterza był powszechny w symbolice wczesnochrześcijańskiej, to umieszczenie go w pierścieniu jest rzadkością - twierdzi Helena Sokołow, kustosz w dziale monet izraelskiego Urzędu ds. Starożytności.

Pierścień odkryto jako jeden z wielu artefaktów w dwóch wrakach statków w pobliżu starożytnego portu w Cezarei. „Znaleziono tam także setki srebrnych i brązowych monet rzymskich z połowy III wieku oraz duży zbiór srebrnych monet z początku XIV wieku” – podaje polskieradio24.pl.

DEON.PL POLECA


Wraki statków i ich ładunków odkryto na dnie morza na głębokości blisko 4 metrów. Według Nowego Testamentu w Cezarei św. Piotr ochrzcił rzymskiego setnika Korneliusza. Cezarea była również domem jednej z pierwszych wspólnot chrześcijańskich.

Źródło: polskieradio24.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Jordan Śliwiński OFMCap

Pokuta zwykle kojarzy się z czymś zdecydowanie niemiłym, może wręcz bolesnym. Obrazy smętnych pokutników oraz zachęty pamiętane z dzieciństwa do „umartwiania się” zdają się to przekonanie umacniać. Czy to przekonanie ma podłoże biblijne? Czy było...

Skomentuj artykuł

Odkryto niezwykły starożytny pierścień. Zawiera symbol Jezusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.