Oto najdłuższa piesza trasa na świecie. Jej przejście zajmie dwa lata

Oto najdłuższa piesza trasa na świecie. Jej przejście zajmie dwa lata
Najdłuższa piesza trasa na świecie (fot. Google Maps)
podroze.onet.pl / tk

21 tysięcy kilometrów, 4,3 tysiące godzin, 180 dni – to liczby związane z najdłuższą pieszą trasą na świecie. Wiedzie ona z południowoafrykańskiego Cape Town do rosyjskiego Magadanu. Żaden człowiek nie podjął się jeszcze tej niebezpiecznej wędrówki.

Najdłuższa piesza trasa na świecie

Najdłuższą pieszą trasę na świecie wyznaczył jeden z użytkowników serwisu Reddit. Zrobił to za pomocą aplikacji Google Maps. Droga prowadzi z Kapsztadu, stolicy Republiki Południowej Afryki do Magadanu, portowego miasta w azjatyckiej części Rosji.

Aby przebyć ten wyjątkowy, lecz niebezpieczny szlak Google Maps podaje, że trzeba byłoby przejść ponad 21,5 tys. kilometrów co zajęłoby nam ok. 4,3 tys. godzin.

"Gdybyśmy chcieli pokonać ten dystans bez żadnej przerwy, musielibyśmy iść 180 dni, czyli ok. pół roku. Wędrówka przez 8 godz. dziennie oznaczałaby już "wycieczkę" trwającą 538 dni. Jeszcze spokojniejszy marsz, po 25 km dziennie, wiązałby się z wyprawą na ponad 2 lata (872 dni)" – czytamy na portalu podroze.onet.pl.

Niebezpieczeństwa na trasie

Wędrując najdłuższą pieszą trasą na świecie z pewnością nie uniknie się niebezpieczeństw. Trzeba przejść przez granice aż 16 krajów, z czego niektóre z nich objęte są konfliktami. Nie do każdego państwa weszłoby się bez przeszkód i podejrzeń.

Do kolejnych trudności należy doliczyć przejście deszczowych lasów równikowych i zmierzenie się z bezlitośnie gorącymi piaskami Sahary. Po drodze czyhały by niebezpieczne zwierzęta, dla których wędrujący śmiałek byłby łatwym celem do upolowania. Gdyby tego było mało, trzeba wziąć pod uwagę ryzyko zachorowania na groźne choroby takie jak np. malaria.

Według oficjalnych informacji jeszcze żaden człowiek nie podjął się przebycia najdłuższej trasy na świecie. Wydaje się, że taka wędrówka mimo licznych niebezpieczeństw byłaby możliwa do przejścia. Nie jest jednak pewne, czy znajdzie się kiedykolwiek chociaż jeden śmiałek, który podoła takiej przygodzie.

Źródło: podroze.onet.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
José Ignacio Tellechea Idígoras

Książka Ignacy Loyola, sam i na piechotę została uznana za jedną z najbardziej wartościowych biografii tego niezwykłego człowieka i założyciela Towarzystwa Jezusowego (jezuitów).

Autor opisuje Ignacego jako człowieka z krwi i kości, cierpliwego i...

Skomentuj artykuł

Oto najdłuższa piesza trasa na świecie. Jej przejście zajmie dwa lata
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.