Pączkowe wyzwanie. Jesteście gotowi?

Pączkowe wyzwanie. Jesteście gotowi?
(Fot. Archiwum prywatne/Zdrapka Wielkopostna)
Zdrapka Wielkopostna/dm

Kto odlicza z nami dni do Walentynek/Popielca? Wiemy, wiemy, nie możecie się doczekać. Ale zanim zaczniemy wyzwanie ze Zdrapką Wielkopostną, mamy dla Was trochę inną propozycję: wyzwanie pączkowe!  

Dziś w Wielki Czwartek i Ostatki napełniamy brzuszki najpyszniejszymi pączkami, żeby nabrać sił przed Wielkim Postem. Na pewno nie macie ochoty stać w dłuuugich kolejkach do cukierni, więc zachęcamy Was do wypróbowania świetnych przepisów, które na naszą prośbę przygotowały niesamowite kobiety! To jak, piszecie się?

Propozycja 1

W tym roku @SlodkaPani ma dla Was recepturę na przepyszne pączki z konfiturą malinowo-różaną. Koniecznie obejrzyjcie filmik z przepisem i instrukcją przygotowania.

DEON.PL POLECA

Jak Wam się podoba kwaskowato-słodkie połączenie maliny i róży? Bo nam bardzo!

A jeśli widzieliście już zapowiedź tegorocznej Zdrapki, to wiecie, że cudowny zapach róż będzie nam towarzyszył dużo dłużej!

Propozycja 2

Nasze wyzwanie podjęła też Ania Potoczna (@wkreconawthermomix), żona greckokatolickiego księdza Pawła Potocznego, która razem z mężem prowadzi m.in. kursy przedmałżeńskie i rekolekcje dla małżeństw. Pączki mają rekomendację ks. Pawła, który osobiście je degustował. Obejrzyjcie i wypróbujcie!

Przy okazji ciekawostka: czy wiecie, że w tradycji greckokatolickiej w ostatnim tygodniu karnawału nie jada się pączków, tylko… bliny? Maslenica, bo tak nazywa się ów tydzień, to ostatnie dni, kiedy można jeszcze jeść nabiał, ale nie je się już mięsa.

To jak, rękawy zakasane, rozczyn już naszykowany? Za który przepis bierzecie się najpierw? Pochwalcie się swoimi wypiekami w komentarzu i dajcie znać, z którego przepisu je zrobiliście.

My też niecierpliwie odliczamy godziny do Tłustego Czwartku, żeby spróbować tych pyszności! W końcu… czego się nie robi dla dobrej kondycji, prawda?

Zdrapka Wielkopostna/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Anastazja Pustelnik FDC, Sławomir Rusin

Przez żołądek do serca. Miliony razy

Swój pierwszy w pełni samodzielny posiłek przygotowała dopiero, gdy miała 17 lat. To było w 1967 roku, dzień po śmierci mamy. Zrobiła ziemniaki z kwaśnym mlekiem. Pierwszy chleb spaliła,...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pączkowe wyzwanie. Jesteście gotowi?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.