Papież Franciszek wystąpił w filmie dokumentalnym Disneya

Papież Franciszek wystąpił w filmie dokumentalnym Disneya
Kadr ze zwiastuna filmu "Amen: Francis Responds" (fot. Twitter.com / Disney+ España)
aciprensa.com / tk

"Amen: Francis Responds" ("Amen: Franciszek Odpowiada") to tytuł filmu dokumentalnego Disneya, w którym wystąpił Franciszek. Papież rozmawia w nim z grupą młodych ludzi, którzy reprezentują różne rzeczywistości takie jak imigracja, prostytucja, ubóstwo czy nadużycia.

Papież w filmie dokumentalnym Disneya

Film, który ukaże się na platformie Disney+ został zrealizowany przez hiszpańską wytwórnię „Producciones del Barrio”. W zwiastunie dokumentu widzimy papieża otoczonego przez grupę młodych ludzi. Wśród nich jest imigrantka, ofiara nadużyć seksualnych w Kościele czy kobiety związane z prostytucją. W filmie Franciszek odpowiada na zadawane mu pytania.

DEON.PL POLECA
Jak informuje Religión Digital, dokument został nakręcony latem 2022 roku i prawdopodobnie zostanie wyemitowany na hiszpańskiej platformie Disney+ w okresie wielkanocnym tego roku. Jak na razie nie wiadomo nic o tym, żeby film ukazał się w polskiej wersji.

W produkcji występuje m.in Juan Cuatrecasas, który był ofiarą nadużyć w hiszpańskiej szkole Colegio Gaztelueta Ikastetxea związanej z Opus Dei.

DEON.PL POLECA

To właśnie po rozmowie z Juanem papież Franciszek stwierdził, że jego przypadek wykorzystania nie został wyjaśniony prawidłowo i zlecił zbadanie sprawy jeszcze raz.

Źródło: aciprensa.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Pragnę wam powiedzieć, co mam nadzieję, że nastąpi po Światowym Dniu Młodzieży: mam nadzieję, że będzie hałas. Będzie hałas tutaj, w Rio, będzie hałas. Chciałbym jednak, by was było słychać w diecezjach, chcę, aby się...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek wystąpił w filmie dokumentalnym Disneya
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.