Papież spotkał się z gwiazdami futbolu. Otrzymał od nich prezenty

Papież spotkał się z gwiazdami futbolu. Otrzymał od nich prezenty
Fot. Grzegorz Gałązka

W czwartek w Watykanie doszło do spotkania papieża z dwoma brazylijskimi gwiazdami futbolu. Słynny Ronaldinho i Dani Alves przekazali Franciszkowi koszulkę i piłkę.

Ronaldinho i Dani Alves spotkali się z papieżem Franciszkiem

Papież Franciszek przewodniczył inauguracji Międzynarodowego Ruchu Edukacyjnego Scholas Occurrentes. Podczas spotkania ogłoszono, że 10 października na Stadionie Olimpijskim w Rzymie odbędzie się „mecz dla pokoju”, który zostanie rozegrany w hołdzie Diego Maradonie. Znani piłkarze: Ronaldinho, Maxi Rodríguez i Dani Alves zaprosili Ojca Świętego na trybuny.

W inicjatywie, z którą wystąpił zmarły przed rokiem Maradona, zapowiedzieli swój udział m.in. Lionel Messi, Ginaluigi Buffon, Ivan Rakitić, Ángel Di María, Pepe Reina i Luis Suarez. To międzyreligijne wydarzenie sportowe ma stać się apelem pokój, jedność i spotkanie.

Brazylijskie gwiazdy futbolu wręczyły papieżowi koszulkę z napisem "Francesco" z numerem 10. Spotkanie odbyło się w ramach promowania akcji "We play for peace".

W 2018 roku Ronaldinho oficjalnie ogłosił odejście z profesjonalnej piłki nożnej w wieku 37 lat. Brazylijczyk przeszedł na emeryturę jako jedyny zawodnik w historii, który zdobył Puchar Świata, Ligę Mistrzów UEFA, Copa Libertadores i Złotą Piłkę FIFA.

Dani Alves natomiast jest nadal grającym piłkarzem. Obecnie występuje w FC Barcelonie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież spotkał się z gwiazdami futbolu. Otrzymał od nich prezenty
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.