GOPR opublikował drastyczne zdjęcie odmrożonych dłoni. "Wypadki zdarzają się najlepszym"

GOPR opublikował drastyczne zdjęcie odmrożonych dłoni. "Wypadki zdarzają się najlepszym"
fot. GOPR Bieszczady / Facebook
GOPR Bieszczady / Facebook / pk

Bieszczadzka grupa GOPR ku przestrodze opublikowała zdjęcie dłoni po odmrożeniu. Poszkodowany mężczyzna był dobrze przygotowany ale - jak sam przyznał - popełnił jeden błąd.

Poszkodowany poprosił ratowników o opublikowanie swojego komentarza.

DEON.PL POLECA"Według mnie byliśmy dobrze przygotowani, miałem drugie ciepłe rękawice, miałem dodatkową odzież, herbatę w termosie z zapasem do o samego końca" - napisał poszkodowany. "Do odmrożenia doszło z powodu zlekceważenia pierwszych objawów. I to mój błąd (…). Czułem lekkie odrętwienie ale nie zimno. I to był moment na wyjecie ciepłych rękawic. Potem było już za późno. Mimo to walczyłem do końca, bo miejsca na skuterze potrzebowali inni".

Ku przestrodze. Na szczęście wczorajsza wyprawa skończyła się szczęśliwie, z wyjątkiem odmrożenia palców rąk u jednego z...

Opublikowany przez GOPR Bieszczady Sobota, 13 lutego 2021

Post przedstawiający zdjęcie odmrożonych dłoni został opublikowany w sobotę. W niedzielę Bieszczadzki GOPR opublikował zdjęcia z kolejnej akcji ratowniczej. Tym razem poszkodowany był mężczyzna, który odłączył się od grupy i w okolicy Szerokiego Wierchu dostał hipotermii. W porównaniu z pierwszym poszkodowanym, mężczyzna był źle przygotowany do wędrówki.

Za nami kolejna trudna akcja .... Wczoraj (13.02.) ok godz. 15.00 wpłynęło zgłoszenie od dwóch zaniepokojonych osób, że...

Opublikowany przez GOPR Bieszczady Niedziela, 14 lutego 2021

Ratownicy GOPR przestrzegają przed trudnymi warunkami w górach. "Nie zawsze wszystko jest tak oczywiste jak nam się wydaje. Wypadki zdarzają się najlepszym, czasami jest to po prostu splot pewnych wydarzeń i przeciągnięcie tej cienkiej granicy np. o odwrocie. Nie zawsze słabego przygotowania…" - piszą ratownicy.

Źródło: GOPR Bieszczady / Facebook / pk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Skomentuj artykuł

GOPR opublikował drastyczne zdjęcie odmrożonych dłoni. "Wypadki zdarzają się najlepszym"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.