Polak chce uczyć dzieci programowania. Pomaga mu w tym… papież Franciszek

Polak chce uczyć dzieci programowania. Pomaga mu w tym… papież Franciszek
Papież Franciszek zaangażował się w promowanie nauki programowania (fot. Grzegorz Gałązka)
bbc.com / dobrewiadomosci.net.pl / tk

Młody polski miliarder Miron Mironiuk stworzył stronę internetową codewithpope.com, która oferuje bezpłatną naukę programowania komputerowego dla dzieci. Inicjatywę poparł sam papież Franciszek.

Miron Mironiuk jest 33-letnim przedsiębiorcą i założycielem dobrze prosperującej firmy Cosmose AI. Polak jest także inicjatorem projektu "Koduj z Papieżem", który ma na celu zniwelowanie "rażących nierówności w edukacji" na całym świecie.

Papież pomoże w promowaniu nauki programowania

- Wierzymy, że zaangażowanie papieża pomoże przekonać dzieci do spędzenia trochę czasu na darmową naukę programowania – powiedział Mironiuk w rozmowie z BBC.

Strona codewithpope.com skierowana jest do uczniów w wieku 11-15 lat pochodzących z Europy, Afryki i Ameryki Łacińskiej. Szkolenie obejmuje zrozumienie podstaw jednego z najpopularniejszych języków programowania – Pythona.

Z danych Światowego Forum Ekonomicznego opublikowanych w 2023 roku wynika, że "większość najszybciej rozwijających się stanowisk pracy jest związana z technologią", jednak brak umiejętności technicznych może spowodować, że do 2030 roku na całym świecie będzie 85 mln nieobsadzonych stanowisk pracy.

Dlatego tak ważne jest, aby już teraz edukować młodych w dziedzinie programowania. Zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach, gdzie żyje wielu katolików.

Miron Mironiuk przyznał, że jest dumny ze swojego polskiego dziedzictwa i z faktu, że znajduje się w gronie Polaków pracujących w branży technologicznej.

Franciszek zainaugurował projekt "Koduj z Papieżem"

33-latek spotkał się w Watykanie z papieżem. Franciszek zainaugurował stronę codewithpope.com klikając symboliczny przycisk "START". Tym samym otworzył drzwi młodym z niemal całego świata, którzy chcą nauczyć się programowania.

Jeszcze przed spotkaniem z papieżem Mironiuk przyznał, że nie spodziewa się, że zna on dobrze język Pythona. – Ale [papież] otrzyma certyfikat za swoje wysiłki na rzecz rozpoczęcia programu – przyznał Polak.

Źródło: bbc.com / dobrewiadomosci.net.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tiago Forte

Uporządkuj swoje informacje, znajduj je w kilka sekund i uwolnij swoją kreatywność!

Po raz pierwszy w historii możemy sięgać do wiedzy w każdej chwili, z każdego miejsca na świecie. Nigdy nie było lepszego czasu na...

Skomentuj artykuł

Polak chce uczyć dzieci programowania. Pomaga mu w tym… papież Franciszek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.