Policjantka ratuje noworodka, który przestał oddychać. „Wiem, że Bóg mnie tam posłał”

Policjantka ratuje noworodka, który przestał oddychać. „Wiem, że Bóg mnie tam posłał”
Kristin Mitrisin (Fot. Youtube/WPXI-TV News Pittsburgh)
1 tydzień temu
Youtube/Twitter/dm

 Wiem, że Bóg mnie tam posłał - mówi Kirstin Mitrisin - policjantka z Pensylwanii, która uratowała 9-dniową Olivię.

Joe i Jody Schleicher - rodzice 9-dniowej Olivii, jechali właśnie do szpitala w Pensylwanii, gdzie ich dziecko miało mieć przeprowadzoną operację serca. W trakcie podróży stan ich córki zaczął się pogarszać. Olivia zaczęła robić się sina i mieć problemy z oddychaniem.

Rodzice noworodka zatrzymali przejeżdżającą akurat obok nich policjantkę i poprosili o pomoc. Mitrisin, widząc, że dziecko przestało oddychać, od razu przystąpiła do reanimacji.

W tamtym momencie w okolicy pojawił się również mężczyzna, który zaoferował swoją pomoc. Policjantka poprosiła go o wyjęcie z jej samochodu AED, czyli defibrylatora. Miał on posłużyć do przeprowadzenia reanimacji, ale ostatecznie nie został on użyty. Policjantka wykonała wcześniej dziewczynce resuscytację krążeniowo-oddechową.

Chwilę później dziecko zaczęło płakać. Oficer Mitrisin zawiozła całą rodzinę do szpitala, gdzie w trybie pilnym przeprowadzono operację dziecku.

 

Rodzice dziecka są bardzo wdzięczni kobiecie. Mają cichą nadzieję, że uda im się jeszcze spotkać z policjantką i osobiście podziękować za uratowanie życia ich córce.

Youtube/Twitter/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. Władysław Kubik SJ
17,55 zł
19,50 zł

Bóg kocha dzieci to druga część pakietu z serii Kochamy dobrego Boga. Tematy zaproponowane w podręczniku nawiązują do codziennych doświadczeń dziecka czteroletniego oraz jego obserwacji świata i ludzi. Ostatni rozdział to zbiór katechez o najważniejszych...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Policjantka ratuje noworodka, który przestał oddychać. „Wiem, że Bóg mnie tam posłał”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.