Pomyśl, zanim wrzucisz zdjęcie dziecka na Facebooka. Grozi ci więzienie

Pomyśl, zanim wrzucisz zdjęcie dziecka na Facebooka. Grozi ci więzienie
(fot. nevodka / Shutterstock.com)
gazetaprawna.pl / pk

To pierwszy taki wyrok w Polsce. Ojciec 2-latka został skazany na karę więzienia za wrzucenie zdjęcia swojego syna na Facebooka.

Rodzice bardzo często zamieszczają na portalach społecznościowych zdjęcia swoich dzieci. Trzeba przyznać, że czasami robią to wyjątkowo nieodpowiedzialny sposób. Nic dziwnego, że to, co spotkało rodziców 2-letniego Piotrusia, musiało się zdarzyć prędzej, czy później.

DEON.PL POLECA
Jak podaje gazetaprawna.pl, skazany ojciec opublikował na Facebooku fotografię swojego syna, na której jest on nagi, "w jednym ręku trzyma butelkę piwa, w drugim siusiaka".

Gdy fotografia znalazła się w Internecie, zareagowała matka chłopca, która poinformowała o zdarzeniu prokuraturę. Sytuację zaognił fakt, że rodzice Piotrusia nie mieszkają razem, a chłopiec znajduje się głównie pod opieką matki.

Ojciec dziecka został skazany na karę więzienia, a przedstawiony mu wyrok jest pierwszym tego typu w Polsce.

Według portalu gazetaprawna.pl, mężczyzna który opublikował fotografię syna na Facebooku, dopuścił się tzw. parental trollingu, coraz częstszego zjawiska w Internecie, polegającego na umieszczaniu na portalach społecznościowych niestosownych zdjęć własnych dzieci.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pomyśl, zanim wrzucisz zdjęcie dziecka na Facebooka. Grozi ci więzienie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.