Posłuchaj utworu, dzięki któremu odnajdziesz w sercu pokój [MUZYKA]

Posłuchaj utworu, dzięki któremu odnajdziesz w sercu pokój [MUZYKA]
fot. Dorota Majka / YouTube
Dorota Majka / YouTube / pk

Tworzeniu tego teledysku towarzyszyły bardzo konkretne i osobiste doświadczenia - mierzenie się z chorobą, a także poszukiwanie nadziei i prawdziwego pokoju. Posłuchaj pięknej piosenki, która jednocześnie jest głęboką modlitwą.

Autorką utworu jest Dorota Majka, która tworzy poruszające i wynikające z osobistych doświadczeń piosenki.

- Podobnie jak "Nie chcę się bać", "Wróć" to bardzo osobisty utwór. Niektórzy dziwią się, że pod koniec piosenki, kiedy powtarzam słowa "Wróć duszo do swego spokoju", muzycy grają coraz mocniej. To może trochę "kłócić się" z tekstem. Ale takie było moje zamierzenie i prośba do muzyków. Ta piosenka to przekonywanie samej siebie, żeby wrócić do spokoju we własnym myśleniu, chociaż to nie jest łatwe w ostatnich latach - mówi Dorota Majka.

Jak sama przyznaje, utwór "Wróć" ma związek z osobistym doświadczaniem choroby.

- Kto mnie zna, ten wie. Nie jest łatwo, kiedy stan się pogarsza. Aktualnie towarzyszy mi wózek, którego zawsze się bałam - wyznaje Dorota Majka i dodaje:

- Od lat szukam różnych ludzi, którzy może w końcu mi pomogą, zamiast naprawdę zaufać Bogu, w Nim odnaleźć spokój i przypominać sobie, że mimo wszystko mam za co dziękować. Taki też był mój pomysł na klip; chciałam pokazać przejście od smutku do nadziei. Mimo wszystko. Myślę, że w jakimś stopniu to się udało. Dzielę się z wami moim utworem i mam nadzieję, że pomoże odnaleźć spokój podczas zawirowań codzienności.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Posłuchaj utworu, dzięki któremu odnajdziesz w sercu pokój [MUZYKA]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.