Powrót święta dobrych książek. 26. Targi Wydawców Katolickich

Powrót święta dobrych książek. 26. Targi Wydawców Katolickich
Targi Wydawców Katolickich (fot. materiały prasowe organizatora)
materiały prasowe

Po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, Targi Wydawców Katolickich wracają do Arkad Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Impreza odbędzie się w dniach 23-26 września 2021 r.

Będzie to już 26. edycja najważniejszego wydarzenia wystawienniczego, o charakterze ogólnopolskim, dedykowanego publikacjom o tematyce religijnej.

DEON.PL POLECA
Podczas tegorocznej odsłony targów swój wydawniczy dorobek zaprezentuje blisko 100 wystawców, wśród których znajdą się oficyny kościelne, zakonne oraz świeckie z całego kraju. Również tym razem nie zabraknie przedstawicieli wydawców zagranicznych. Tym razem w rolę Gościa Honorowego wcieliło się Archiwum Watykańskie.

Główne atuty Targów Wydawców Katolickich to prezentowana produkcja wydawnicza - kilkanaście tysięcy najważniejszych tytułów z oferty wydawców religijnych, wydanych w ostatnich latach na rodzimym rynku oraz liczący kilkadziesiąt godzin program wydarzeń towarzyszących: spotkań autorskich, prezentacji nowości wydawniczych, paneli dyskusyjnych.

DEON.PL POLECA

– Przywiązanie czytelników, jakiego dowody trafiały do SWK nieustannie przez cały okres pandemii inspirował i dopingował nas do intensywniejszej pracy, do praktycznej relacji nowych pomysłów. Zewsząd dochodziły nas informacje na temat tęsknoty jaka towarzyszyła nam wszystkim na myśl o tym Święcie Dobrej Książki, które przez minione ćwierćwiecze na trwałe zapisało się w kalendarzu polskich wydarzeń targowych dedykowanych książce - mówi ks. Roman Szpakowski, prezes zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Targi tradycyjnie będą spotkaniem ze słowem w każdym jego wymiarze: mówionym, pisanym, drukowanym oraz ilustrowanym obrazem i dźwiękiem. Ze względu na swój interdyscyplinarny charakter nie ograniczają się więc do prezentacji Dobrego Słowa wyłącznie za pośrednictwem drukowanych publikacji książkowych. W równym stopniu koncentrują się na promocji publikacji elektronicznych i książek audio. W programie towarzyszącym tradycyjnie nie zabraknie także bogatej oferty filmowej, na która złoży się kilkanaście produkcji fabularnych i dokumentalnych.    

Każda kolejna edycja targów to szansa na realizację nowych pomysłów organizacyjnych, zarówno w zakresie prezentacji oferty wydawniczej, jak i wydarzeń towarzyszących. Spotkania autorskie, promocje książek, dyskusje panelowe, wystawy odbędą się w salach Zamku Królewskiego oraz namiotach ustawionych tuż przed Arkadami Kubickiego.

Z targami nierozerwalnie związana jest Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS. Wyniki tegorocznej konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystości oficjalnego otwarcia targów, która odbędzie się w czwartek 23 września o godz. 12 w Arkadach Kubickiego. Wręczenie Nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2021 zaplanowano natomiast podczas Uroczystej Gali i koncertu w dniu 25 września 2021 r. (godz. 19.30) w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, Warszawa, ul. Długa 13/15.

Tradycyjnie jeszcze przed rozpoczęciem targów ogłoszeni zostaną laureaci Nagrody Mały FENIKS 2021. Szczegóły pojawią się w kolejnych komunikatach prasowych, stronie www.swk.pl oraz na profilu wydarzenia w serwisie Facebook.

Z uwagi na bezpieczeństwo odwiedzających targi organizatorzy zachowują należytą ostrożność. Podczas pobytu w Arkadach Kubickiego, salach Zamku Królewskiego oraz salach spotkań autorskich i dyskusji odwiedzających proszeni są o używanie maseczek ochronnych oraz dezynfekcję rąk w specjalnie przygotowanych i wyznaczonych do tego punktach.   

Godziny otwarcia Targów:

Czwartek (23 września): 10.00 – 18.30

Piątek (24 września): 9.00 – 18.30

Sobota (25 września): 9.00 – 18.30

Niedziela (26 września): 9.00 – 17.30

Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: www.swk.pl

Wydarzenie można śledzić także na profilu targów w serwisie Facebook: Targi Wydawców Katolickich | Facebook.

XXVI Targi Wydawców KatolickichXXVI Targi Wydawców Katolickich

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Janet Skeslien Charles

Bestseller „New York Timesa”

Niezwykła historia o miłości, przyjaźni i sile literatury w czasach II wojny światowej 

Odkryj świat, w którym magia książek niesie otuchę nawet w najczarniejszej godzinie

Odile dostaje wymarzoną pracę...

Skomentuj artykuł

Powrót święta dobrych książek. 26. Targi Wydawców Katolickich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.