Prawdopodobnie polegniesz na dwóch pytaniach. Rozwiąż QUIZ o świętym Mikołaju

Prawdopodobnie polegniesz na dwóch pytaniach. Rozwiąż QUIZ o świętym Mikołaju
Fot. krakenimages / Unsplash / Domena publiczna

Skąd pochodził święty Mikołaj? O czym opowiada jedna z pierwszych legend o świętym Mikołaju? Co zostawili w spadku świętemu Mikołajowi rodzice? Rozwiąż nasz QUIZ i sprawdź swoją wiedzę na temat świętego Mikołaja, biskupa-altruisty, który stał się jednym z symboli Bożego Narodzenia i ikoną popkultury.

QUIZ o świętym Mikołaju. Sprawdź swoją wiedzę!

Dziadek Mróz czy Gwiazdor? Starzec z workiem prezentów czy biskup z mitrą i pastorałem? Nie ma chyba drugiej postaci, która byłaby tak skrajnie postrzegana. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości na temat świętego Mikołaja, przygotowaliśmy dla was QUIZ, który sprawdzi waszą wiedzę o tym niezwykłym świętym. UWAGA! Niektóre pytania są zabawne, inne wydają się łatwe, ale jest wśród nich również kilka sprytnych pułapek. Dlatego miej się na baczności i nie daj się zwieść zdjęciom! Po zakończeniu testu dowiesz się, które odpowiedzi były poprawne i jaki wynik uzyskałeś. Aby sprawdzić wyniki, kliknij "Prześlij", wróć do początku strony, a następnie kliknij "Pokaż wyniki". Powodzenia!

DEON.PL POLECA
Aby sprawdzić wyniki, kliknij "Prześlij", wróć do początku strony, a następnie kliknij "Pokaż wyniki".

Kiedyś pilot wycieczek, obecnie dziennikarz, podróżnik, bloger i obserwator świata. Od 10 lat redaktor DEON.pl. Uważa, że rzeczy materialne starzeją się i tracą na wartości, a radość z podróżowania jest ponadczasowa i bezcenna. Jego ulubionym kierunkiem jest północ, a dokładniej wszystko "w górę" od pięćdziesiątego równoleżnika. Od miast woli naturę, najlepiej oglądaną z okna pociągu. Interesuje się również historią, psychologią i duchowością. Lubi latać dronem, wędrować po górach i szukać wokół śladów obecności Boga. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży i profil na Instagramie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prawdopodobnie polegniesz na dwóch pytaniach. Rozwiąż QUIZ o świętym Mikołaju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.