Premiera zwiastuna "Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy". Trailer ma już ponad 15 mln wyświetleń

Premiera zwiastuna "Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy". Trailer ma już ponad 15 mln wyświetleń
fot. Prime Video / YouTube
Prime Video / YouTube / pk

W nocy z 13 na 14 lutego Prime Video opublikował pierwszy zwiastun nowego serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy". Trwający zaledwie minutę materiał w jedną dobę obejrzano już ponad 15 milionów razy.

Powstanie nowej produkcji opartej na dziełach J.R.R. Tolkiena było kwestią czasu. Sukces trylogii Petera Jacksona był zbyt duży, by na jego fali nie nakręcić najpierw trzech filmów o przygodach Bilba Bagginsa, a teraz pierwszego sezonu serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy", będącego prequelem do wydarzeń rozgrywających się w słynnej trylogii fantasy.

DEON.PL POLECA

Trzeba przyznać, że nowy zwiastun "Pierścieni Władzy" jest stworzony z rozmachem. Zdjęcia przypominają ilustracje Teda Nasmitha, kanadyjskiego artysty i autora słynnych ilustracji do książek Tolkiena.

Wiadomo, że akcja "Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy" będzie się rozgrywać się w Śródziemiu w drugiej i trzeciej erze, a więc wiele stuleci przed "Hobbitem" i Drużyną Pierścienia. Na pewno w serialu zobaczymy wydarzenia opisane w "Silmarillionie", zbiorze opowiadań ze wszystkich er Tolkiena.

Zapowiedzi serialu produkcji Prime Video spotkały się jednak z krytyką internautów, którzy zarzucają Amazonowi wprowadzanie "na siłę" postulatów wspierających np. nierówności etniczne. Trend ten jest od kilku lat widoczny w produkcjach największych gigantów medialnych i często spotyka się z krytyką.

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" ma być najdroższym serialem w historii. Jego budżet już dawno przekroczył wydatki związane z ekranizacją "Gry o tron" i innymi kultowymi produkcjami. Wysoki budżet nie zawsze jest jednak wyznacznikiem jakości. Na ocenę pierwszego sezonu "Pierścieni Władzy" musimy jeszcze trochę poczekać.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
J.R.R. Tolkien

Władca Pierścieni to jedna z najbardziej niezwykłych książek w całej współczesnej literaturze. Ogromna, z epickim rozmachem napisana powieść wprowadza nas w wykreowany przez wyobraźnię autora świat - fantastyczny, lecz ukazany wszechstronnie i szczegółowo, równie pełny...

Skomentuj artykuł

Premiera zwiastuna "Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy". Trailer ma już ponad 15 mln wyświetleń
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.