W nowym „Władcy Pierścieni” pojawią się czarnoskórzy hobbici

W nowym „Władcy Pierścieni” pojawią się czarnoskórzy hobbici
Fot. Insung Choi / depositphotos.com
telemagazyn.pl / tk

Amazon przygotowuje serial „Władca Pierścieni”. Mimo że do jego premiery pozostało jeszcze dużo czasu, do mediów przedostają się informacje dotyczące produkcji. Jeden z aktorów zdradził, że w serialu wystąpią m.in. czarnoskórzy hobbici.

Amerykański Amazon od dłuższego czasu pracuje nad serialem „Władca Pierścieni”. Świat w produkcji będzie opierał się na tym, jaki znany jest z popularnej filmowej trylogii o tym samym tytule.

Premiera serialu planowana jest dopiero na wrzesień 2022 roku, jednak w mediach pojawiają się już informacje dotyczące nadchodzącego „Władcy Pierścieni”. Jeden z aktorów, sir Lenny Henry powiedział, że w produkcji Amazona można spodziewać się hobbitów o różnych kolorach skóry.

- Jestem Harfootem. Pojawiają się czarni hobbici, ja jestem czarnym hobbitem i to jest wspaniałe. Opowiadamy o wczesnych dziejach Shire i środowisku Tolkiena, więc jesteśmy rdzenną populacją Harfootów. Jesteśmy hobbitami, ale nazywamy się Harfoot, jesteśmy wielokulturowi i jesteśmy plemieniem, a nie rasą, więc jesteśmy czarni, azjatyckiego pochodzenia, brązowi, nawet Maorysi są między nami – przyznał aktor.

Czarnoskórzy hobbici nie pojawią się przypadkowo, ponieważ ciemniejszy kolor skóry Harfootów jest zgodny z tym, jak opisywał ich Tolkien.

DEON.PL POLECA

Sir Lenny Henry dodał, że znaczące w serialu będą historie kobiet.

- Serial opiera się na Silmarillionie, który jest jak ściąga na temat tego, co działo się w tym świecie w drugiej i trzeciej erze. Scenarzyści świetnie, ekstrapolują to wszystko. To będzie bardzo ekscytujące. Jest tutaj silna obecność kobiecych postaci, w tej historii będzie wiele kobiecych bohaterek.

Źródło: telemagazyn.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dominik W. Rettinger

Ostatnia misja - morderstwo, które wstrząsnęło średniowieczną Europą.

Przełom tysiącleci. Na królewskich dworach i w biskupich pałacach toczy się brutalna walka o wpływy, a wszystkie ścieżki politycznych intryg zbiegają się w Rzymie. Rosnący w siłę...

Skomentuj artykuł

W nowym „Władcy Pierścieni” pojawią się czarnoskórzy hobbici
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.