Prześladowali 8-latka, bo ma na imię Corona. W jego obronie stanął Tom Hanks

Prześladowali 8-latka, bo ma na imię Corona. W jego obronie stanął Tom Hanks
fot. depositphotos.com / Twitter.com / 7NewsGoldCoast
3 miesiące temu
RMF24.pl / sz

Aktor podarował mu niecodzienny prezent związany z jego imieniem i porównał je do "pierścienia wokół słońca".

8-latek z Gold Coast w australijskim Queensland nie miał w ostatnich dniach łatwego życia. W dobie pandemii padł ofiarą prześladowań i drwin ze względu na swoje imię. Corona De Vries – bo tak nazywa się chłopiec – zwierzył się ze swoich problemów Tomowi Hanksowi. 8-latek napisał do aktora list, w którym opowiedział, przez co przechodzi w szkole. Rówieśnicy przezywają go m.in. „koronawirus”, co powoduje u niego smutek i zdenerwowanie.

Młody australijski fan aktora pytał w liście również o samopoczucie Hanksa i jego żony Rity, którzy niedawno zostali wyleczeni z COVID-19. Para aktorów zaraziła się nim, właśnie będąc w Australii na planie zdjęciowym filmu. Tam też ich wyleczono.

Tom Hanks odpisał chłopcu, dodając mu otuchy:

"Drogi przyjacielu Corona

Twój list sprawił, że moja żona i ja czujemy się wspaniale. Dziękuję, że jesteś dobrym przyjacielem – przyjaciele sprawiają, że ich przyjaciele czują się lepiej, kiedy są w dołku.

Widziałem Cię w telewizji, gdy wróciłem do USA – cały zdrowy. Mimo że nie byłem już chory, otrzymanie twojego listu sprawiło, że poczułem się jeszcze lepiej. Wiesz, jesteś jedyną osobą, jaką kiedykolwiek poznałem, która ma imię Corona - jak pierścień wokół słońca, korona.

Pomyślałem, że ta maszyna do pisania będzie ci odpowiadać. Przywiozłem ją z Gold Coast, a teraz wraca tam – do Ciebie. Zapytaj kogoś dorosłego, jak działa. I użyj jej do odpisania mi.

Dziękuję raz jeszcze

Tom

PS: Masz we mnie druha!"

Jak wiedzą wszyscy fani, Tom Hanks kolekcjonuje maszyny do pisania i bardzo często przywozi z podróży nowe egzemplarze do swojej kolekcji. Aktor aktywnie z nich korzysta, pisząc scenariusze i książki. Model, który podarował 8-latkowi również jest wyjątkowy – nosi takie samo imię jak chłopiec – Corona.

W ten sposób Hanks okazał wsparcie Coronie, cytując w post-scriptum również fragment piosenki z filmu „Toy Story”, który 8-latek na pewno dobrze zna – „Ty druha we mnie masz”.

***

11 marca Tom Hanks poinformował na Twitterze, że on i jego żona są zakażeni koronawirusem. Oboje przebywali wtedy w Australii, gdzie aktor pracował przy nowym filmie.

63-letni Hanks wyjaśnił, że podczas kręcenia zdjęć poczuł się zmęczony i obolały oraz zaczął odczuwać gorączkę. "Aby grać właściwie, trzeba być zdrowym. Dlatego zostaliśmy przetestowani na koronawirusa i okazało się, że wynik jest pozytywny" - napisał aktor.

Hanks i jego żona byli leczeni w australijskim szpitalu, a po wyjściu z niego kolejne dni spędzili w izolacji. Dwa tygodnie od wystąpienia u nich pierwszych objawów Covid-19 aktor poinformował, że oboje czują się już lepiej. Dziś są już całkowicie zdrowi, a ich krew może okazać się cennym źródłem informacji oraz przeciwciał w walce z SARS-CoV-2.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prześladowali 8-latka, bo ma na imię Corona. W jego obronie stanął Tom Hanks
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Prześladowali 8-latka, bo ma na imię Corona. W jego obronie stanął Tom Hanks
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.