Python Challenge odpowiedzią na plagę węży na Florydzie

Python Challenge odpowiedzią na plagę węży na Florydzie
fot. Depositphotos
deon24.com / pk

Jeśli marzyłeś o byciu łowcą węży rodem z filmów przygodowych, teraz masz na to szansę. Węże, które opanowały Florydę, stanowią poważne zagrożenie dla lokalnego ekosystemu. Gubernator stanu ogłosił właśnie zapisy na nietypowe polowanie.

Jak informuje portal deon24.pl, węże na Florydzie stanowią coraz większy problem. Szacuje się, że w parku narodowym Everglades żyje od 100 do 300 tysięcy węży, które rozmnożyły się i zadomowiły po tym, jak wielu właścicieli tych zwierząt wypuściło je w latach 80. XX wieku. Ponieważ na Florydzie węże nie mają naturalnych wrogów, rozmnażają się w błyskawicznym tempie; samice mogą składać nawet do 100 jaj rocznie.

W czwartek gubernator stanu Floryda Ron DeSantis na konferencji prasowej w Everglades ogłosił rejestrację na stanowe wyzwanie Python Challenge 2022. Jest to jeden z kilku kreatywnych sposobów stanu na rozwiązanie ogromnego problemu z wężami. Floryda płaci również profesjonalnym łowcom pytonów za tępienie niechcianych gadów; niektórzy z łowców używają do tego kamer na podczerwień lub psów tropiących pytony.

Python Challenge 2022 to wyzwanie skierowane do wszystkich, którzy wypełnią specjalny formularz zgłoszeniowy i wpłacą 25 dolarów wpisowego. Akcja potrwa od 5 do 14 sierpnia. Łowcy otrzymają wynagrodzenie za każdego złapanego pytona. Nagrody specjalne to 1500 dolarów za najdłuższego złapanego węża i 2500 dolarów za najwięcej schwytanych pytonów.

Źródło: deon24.com / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Python Challenge odpowiedzią na plagę węży na Florydzie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.