Samolot niemal uderzył kołem w głowę człowieka. Bezmyślne zachowanie turystów

Samolot niemal uderzył kołem w głowę człowieka. Bezmyślne zachowanie turystów
Fot. GreatFlyer / YouTube.com

Na greckiej wyspie Skiatos znajduje się bardzo nietypowe lotnisko. Ma ono jeden pas, który służy zarówno do lądowania, jak i startowania samolotów. Jego krańce łączą dwie plaże przyciągające licznych turystów chcących zobaczyć te wielkie maszyny w akcji.

Mogło by się wydawać, że oglądanie samolotów stojąc tuż przy pasie lotniczym to niezwykła zabawa, albo atrakcja turystyczna przyciągająca niczym magnes tych, którzy mają większą potrzebę poczucia adrenaliny niż leżenie i opalanie się na plaży.

W rzeczywistości niewinne oglądanie startujących lub lądujących samolotów to bardzo niebezpieczna zajęcie, przez które można stracić zdrowie, a nawet życie.

Bezmyślność turystów

W internecie mnóstwo jest filmików przedstawiających gapiów, nad których głowami nisko przelatują samoloty, lub którzy odlatują na kilka metrów po tym, jak zostali uderzeni niezwykle mocnym ciągiem powietrza wylatującego z silnika samolotu. W sierpniu tego roku na YouTube ukazał się film, który jest dowodem na ludzką bezmyślność, a może i głupotę.

Widać na nim, jak samolot A321neo firmy Wizz Air ląduje na wyspie Skiatos, a jego potężne koła niemal uderzają w głowę, któregoś z rozbawionych turystów. Zabrakło dosłownie kilkudziesięciu centymetrów, aby podwozie samolotu śmiertelnie kogoś raniło.

Inny film z tego samego lotniska przedstawia sytuację, kiedy grupka „odważnych” turystów próbuje utrzymać równowagę walcząc z niezwykle silnym podmuchem powietrza wydostającego się z ogromnego samolotu niemieckich linii lotniczych.

Widać jak ludzie ci chwytają się barierek, aby nie odlecieć i nie potłuc sobie kości. Są zresztą filmiki, na których widać jak ludzie odlatują, ku uciesze tych stojących z boku.

Pomijając bezmyślność ludzi, którzy tłumnie oglądają odlatujące i lądujące samoloty, najbardziej szkoda pilotów tych maszyn. Gdyby kiedyś faktycznie doszło do tragicznej śmierci turysty niewinny pilot samolotu do końca życia będzie miał świadomość, że kogoś zabił, mimo że nie byłaby to absolutnie jego wina. I bez takich przypadków praca sterującego samolotem z pewnością jest bardzo stresująca.

Poniższy film przedstawia lądowanie samolotu na greckiej wyspie z punku widzenia pilota.

Po obejrzeniu tych filmików niemal samo nasuwa się pytanie, czy warto tak wiele ryzykować, aby obejrzeć z bliska samoloty w akcji. Warto zastanowić się również, czy jako turyści zachowujemy się w odpowiedni sposób tam, gdzie akurat przebywamy. W mediach bardzo często słyszymy o zaśmieconych plażach, parkach narodowych, czy żałosnym zachowaniu naszych rodaków za granicą lub w Polsce.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Sabine Bernau

Coraz więcej osób spostrzega siebie samych jako chorobliwie roztargnionych i ogarniętych wewnętrznym niepokojem. Wiele z nich, szukając źródła tego stanu, dowiaduje się z zaskoczeniem, że ma ADHD. Niektórzy rozpoznają własne objawy w zachowaniu swoich dzieci...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Samolot niemal uderzył kołem w głowę człowieka. Bezmyślne zachowanie turystów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.