Samolot leciał 14 godzin z dziurą w kadłubie

Samolot leciał 14 godzin z dziurą w kadłubie
(Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

Samolot linii Emirates leciał z Dubaju do Brisbane w Australii przez 14 godzin z dziurą w kadłubie. Nikomu nic się nie stało - podaje w środę rzymski dziennik „Il Messaggero”.

Pasażerowie przekazali, że 45 minut po starcie samolotu usłyszeli „głośny huk”, jednak dowiedzieli się o przyczynie hałasu dopiero po zakończeniu lotu. Przerażający hałas był spowodowany przez poluzowaną śrubę, która rozerwała część Airbusa A380. Jeden ze świadków powiedział, że załoga zachowała spokój, wstrzymała rozdawanie posiłków i zaczęła sprawdzać skrzydła i silniki.

- Przed lądowaniem powiedziano nam, że musimy wylądować na zmienionym pasie i poddać samolot inspekcji przez inżyniera pod kątem podejrzenia problemu z podwoziem - przekazał jeden z podróżnych.

Biuro rzecznika Emirates poinformowało, że samolot na razie pozostanie w serwisie, a „bezpieczeństwo pasażerów i załogi zawsze było najwyższym priorytetem” linii lotniczych.

PAP/Twitter/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Samolot leciał 14 godzin z dziurą w kadłubie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.