Seniorka zapomniała gdzie mieszka. Drogę do domu odnaleziono dzięki obrazkowi ze świętym

Seniorka zapomniała gdzie mieszka. Drogę do domu odnaleziono dzięki obrazkowi ze świętym
Fot. depositphotos.com
misyjne.pl / tk

W jednym z warszawskich autobusów znajdowała się starsza kobieta, która jeździła bez celu. Po reakcji kierowcy na jej dziwne zachowanie okazało się, że seniorka nie wie kim jest i gdzie mieszka. Informacje o kobiecie udało się ustalić dzięki obrazkowi z wizerunkiem świętego.

„Starsza kobieta z zanikiem pamięci 10 kwietnia 2021 r. podróżowała autobusem. Jej dziwne zachowanie zauważył kierowca pojazdu i wezwał strażników miejskich” – podaje Warszawska Straż Miejska.

DEON.PL POLECA
Funkcjonariusze dotarli do kobiety i próbowali ustalić gdzie mieszka oraz jak się nazywa. Nie udało się tego zrobić ze względu na różne nazwiska, adresy i daty urodzenia, które podawała kobieta.

Jak podaje misyjne.pl, „mundurowi postanowili przejrzeć przedmioty, które seniorka miała przy sobie. Niestety, nie było tam dokumentów, ale znaleźli obrazek z wizerunkiem świętych, który był podpisany przez księdza. Taki, jakie najczęściej otrzymujemy podczas wizyty duszpasterskiej”.

Ksiądz pomógł straży miejskiej

Mimo że na obrazku widniała data 2012/2013 r. ksiądz, który dał kobiecie wizerunek świętego nadal posługiwał w parafii św. Włodzimierza na Bródnie. Kapłan pomógł funkcjonariuszom wskazując osobę, która mogła być znajomą seniorki.

„Pod ustalonym adresem faktycznie mieszkała znajoma staruszki, również w podeszłym wieku, która obiecała zaopiekować się zagubioną. Kwadrans po godzinie 20 strażnicy odwieźli kobietę i przekazali pod opiekę koleżanki. O sytuacji powiadomiono Ośrodek Pomocy Społecznej” – czytamy na stronie warszawskiej straży miejskiej.

Źródło: misyjne.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Seniorka zapomniała gdzie mieszka. Drogę do domu odnaleziono dzięki obrazkowi ze świętym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.