Abp Ryś spotkał się z mieszkankami schroniska dla bezdomnych kobiet

Abp Ryś spotkał się z mieszkankami schroniska dla bezdomnych kobiet
Fot. Archidiecezja Łódzka / YouTube.com
KAI / tk

Coraz większym zainteresowaniem w archidiecezji łódzkiej cieszą się Kursy Alfa. Organizowane są one już nie tylko dla grup i wspólnot działających przy parafiach, ale także dla mieszkańców Schroniska dla bezdomnych Kobiet w Łodzi.

Jeszcze przed pandemią w łódzkim Schronisku dla Bezdomnych Kobiet prowadzonym przez łódzkie koło Towarzystwo Pomocy im św. Brata Alberta rozpoczął się Kurs Alfa dla mieszkanek Schroniska. Prowadzenia podjęli się członkowie grupy „Podaj dalej” działającej przy kościele ojców jezuitów w Łodzi.

- Część pań stara się pogłębiać swoją wiarę, poszukiwać kontaktu z Panem Bogiem. Codzienne życie nie w schronisku nie przysparza okazji ku temu, więc ten kurs jest doskonałą okazją do tego, by poszukać bliższej relacji z Panem Bogiem – podkreśla Anna Tomczyk, kierownik łódzkiego schroniska dla kobiet.

- Dla mnie Kurs Alfa jest dotykaniem żywego Boga – tłumaczy pani Maria. – Każde spotkanie, a w raz z nim każdy film porusza w nas głębokie pokłady uczuć – radości i szczęścia. Dziękujemy tej grupie, że tutaj jest, bo te spotkania są bliskie naszemu sercu i naszym pragnieniom. Jestem osobą wierzącą, ale ten kurs pogłębił we mnie zaufanie do Kościoła, że w trudnych chwilach mamy się do kogo zwracać – do Ojca, który daje siłę i podnosi na duchu – dodaje mieszkanka schroniska.

Dziś, w ramach jednego ze spotkań Kursu Alfa, mieszkanki łódzkiego Schroniska dla Bezdomnych Kobiet uczestniczyły we Mszy Świętej celebrowanej przez abp. Grzegorza Rysia, metropolitę łódzkiego, który spotkał się z mieszkankami domu prowadzonego przez Towarzystwo Pomocy im św. Brata Alberta.

W schronisku mogą zamieszkać wszystkie bezdomne panie, które ostatnie swoje miejsce zameldowania miały na terenie Miasta Łodzi. W domu są jeszcze wolne miejsca i może on przyjąć kobiety, które są w potrzebie.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Nowe, poszerzone wydanie bestselleru bpa Grzegorza Rysia.

Miłosierdzie pozostaje wielką tajemnicą Boga i wielkim skandalem w oczach ludzi. Zawiera w sobie to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie. Nie stawia warunków, nie zna...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś spotkał się z mieszkankami schroniska dla bezdomnych kobiet
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.