Siostra Gosi Andrzejewicz jest w zakonie klauzurowym. "To wymaga od niej wielu wyrzeczeń"

Siostra Gosi Andrzejewicz jest w zakonie klauzurowym. "To wymaga od niej wielu wyrzeczeń"
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Anneke Schram / Depositphotos.com
wprost.pl / mł

Gosia Andrzejewicz to jedna z polskich piosenkarek, cieszących się dużą popularnością. Ma też siostrę, która wybrała zupełnie inną ścieżkę zawodową, gdyż po studiach i kilku latach pracy postanowiła iść do zakonu. Ostatnio na Instagramie piosenkarka zorganizowała dla fanów sesję pytań wśród których pojawiły się też pytania o drugą siostrę Andrzejewicz.

Jak wyjaśniła piosenkarka, jej siostra jest w zakonie zamkniętym, co jest "wielkim wyzwaniem", bo klauzura wymaga od niej wielu wyrzeczeń. - Nie może nawet wyjść na pogrzeb członka rodziny - mówiła. O tym, jak to się stało, że jej siostra zdecydowała się wstąpić do zakonu, artystka opowiadała już sześć lat temu w programie "Gwiazdy Cejrowskiego".

- To była jej osobista decyzja. Była bardzo zdolną osobą. Skończyła uniwersytet na wydziale biologii i pracowała już jako nauczycielka, mieszkała w swoim mieszkaniu. W pewnym momencie stwierdziła, że to nie jest to, co ona chce robić. Jej powołanie jest w zakonie i nikt nie miał wpływu na jej decyzję – mówiła wtedy. 

Gosia Andrzejewicz nie podała, do którego dokładnie zakonu należy jej siostra. Jednak z jej najnowszych wypowiedzi wynika, że druga siostra Andrzejewicz nie zrezygnowała ze swojego powołania, co tylko potwierdza, że jej decyzja była świadoma i samodzielna.

Źródło: Wprost.pl  

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Siostra Gosi Andrzejewicz jest w zakonie klauzurowym. "To wymaga od niej wielu wyrzeczeń"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.