Syria: Dzielna dziewczynka przez 17 godzin osłaniała głowę młodszego brata pod gruzami

Syria: Dzielna dziewczynka przez 17 godzin osłaniała głowę młodszego brata pod gruzami
Dziewczynka osłaniała swojego młodszego brata pod gruzami (fot. Mohamad Safa / Twitter.com)
PAP / tk

7-letnia dziewczynka spędziła wraz z młodszym bratem 17 godzin pod gruzami w północnej Syrii, osłaniając jego głowę; wzruszające zdjęcie dzieci obiega świat - poinformował portal indiatimes.com

Zdjęcie małej syryjskiej dziewczynki, która trzyma w ramionach swojego brata, obiegło media społecznościowe na całym świecie. Oboje spędzili pod gruzami 17 godzin, dziewczynka cały czas chroniła głowę brata.

Fotografię zamieścił na Twitterze przedstawiciel Organizacji Narodów Zjednoczonych w Syrii Mohammad Safa.

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii

Potężne trzęsienie ziemi, które nawiedziło w poniedziałek południowe obszary Turcji i północne regiony Syrii, było jednym z największych na tym obszarze w ciągu ostatnich stu lat. Jego skutkiem może być nowa katastrofa humanitarna w regionie, zwłaszcza w Syrii, w której trwa wojna domowa - napisał portal indiatimes.com.

Według najnowszych informacji liczba ofiar śmiertelnych poniedziałkowego trzęsienia ziemi, którego magnituda sięgnęła 7,8, przekroczyła 6 tys., z czego w samej Turcji 5 tys. Działania ratownicze są utrudniane przez dziesiątki wstrząsów wtórnych, mroźną, zimową pogodę i zniszczenia dróg prowadzących do i z obszarów dotkniętych katastrofą.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Kaczkowski

Credo księdza Jana Kaczkowskiego

Miliony Polaków pokochały go za wyrozumiałość dla słabości drugiego człowieka, wierność sobie, błyskotliwe poczucie humoru i determinację w walce ze śmiertelną chorobą.

Jak wygląda relacja ks. Jana z Bogiem? Jakie wartości...

Skomentuj artykuł

Syria: Dzielna dziewczynka przez 17 godzin osłaniała głowę młodszego brata pod gruzami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.