Tatrzański Park Narodowy chce odejść od kulinarnej tandety

Tatrzański Park Narodowy chce odejść od kulinarnej tandety
(fot. shutterstock.com)
PAP Life / pk

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) chcą stworzyć sieć mobilnych punktów gastronomicznych typu food truck przy wejściach do tatrzańskich dolin. Podawane w nich jedzenie ma być świeże, zdrowe i regionalne, a mobilne bary - estetyczne i jednolite - napisano w ogłoszonym przetargu.

- Chcemy stworzyć nową markę gastronomiczną i stawiamy sobie za cel podniesienie standardu usług gastronomicznych na Podhalu oraz odejście od kulinarnej tandety - powiedział PAP Life dyrektor TPN Szymon Ziobrowski.

Pierwszy mobilny punkt gastronomiczny ma powstać na Palenicy Białczańskiej, gdzie rozpoczyna się najbardziej popularny szlak turystyczny w Tatrach, czyli droga do Morskiego Oka.

Władze parku wymagają od oferentów, aby punkty gastronomiczne były związane z kulturą i tradycją Podhala.

- Chcemy promować zdrowe i świeże produkty, przygotowywane możliwie na bieżąco, nie zawierające ulepszaczy i konserwantów, dobrej jakości. Zależy nam na wsparciu lokalnych producentów, od których produkty mogłyby być pozyskiwane - wyjaśnił dyrektor.

Według specyfikacji przetargowej posiłki w punktach TPN-u mają być podawane tylko w ekologicznych opakowaniach, a oferenci muszą wziąć pod uwagę niedrogie, nieskomplikowane menu, które pozwoli na w miarę płynną obsługę dużego ruchu turystycznego.

Przedsiębiorcy gastronomiczni mają czas do 5 maja na składanie ofert.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tatrzański Park Narodowy chce odejść od kulinarnej tandety
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.