To wyżej, niż wieża Eiffla. Odważyłbyś się? [WIDEO]

To wyżej, niż wieża Eiffla. Odważyłbyś się? [WIDEO]
(fot. shutterstock.com)
youtube.com / pk

Wieża Eiffla mierzy 324 metry wysokości. To znaczenie więcej, niż potrzeba by dostać zawrotów głowy, lęku przestrzeni i drżenia kolan. Instalacja którą za chwilę zobaczysz, umożliwia spacer ponad 200 metrów wyżej od wieży Effla, czyli łącznie... ponad pół kilometra nad dnem doliny!

Norwegia to zapierające dech w piersiach krajobrazy, kojarzące się z surowością, ale i niezwykłym pięknem północy. Wygładzone lodem góry, krystalicznie czysta woda, dziewicze fiordy i morza chmur. W Norwegii każdy znajdzie coś dla siebie.

DEON.PL POLECAOstatnimi czasy w Norwegii bardzo popularne stają sie specjalne instalacje, służące do obserwowania piękna tamtejszych krajobrazów. Np. czekając na prom można, zamiast siedzieć w samochodzie, udać się do przeszklonego, ogrzewanego pomieszczenia, z którego rozpościera się wspaniały widok na zatokę. Innym przykładem jest specjalna rampa, która umożliwia spacer 580 metrów ponad dnem fiordu. Film, który za chwilę zobaczysz to nagranie z takiego właśnie miejsca.

Choć trudno w to uwierzyć, Norwegia to kraj w którym 98% energii pochodzi z elektrowni wodnych, a prąd jest praktycznie za darmo. To państwo w którym mieszka ponad 86 tys. Polaków, a ich liczba ciągle rośnie. Wysoki poziom życia i godziwe zarobki to, jak się okazuje, nie jedyne zalety tego północnoeuropejskiego królestwa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

To wyżej, niż wieża Eiffla. Odważyłbyś się? [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.