Tomasz Adamek: W samochodzie odmawiam różaniec

Tomasz Adamek: W samochodzie odmawiam różaniec
Tomasz Adamek (fot. WojewódzkiKędzierski / YouTube.com)
Plejada.pl / tk

Polski pięściarz Tomasz Adamek wziął udział w podcaście "WojewódzkiKędzierski". Sportowiec po raz kolejny wypowiedział na temat swojej wiary w Boga. Przyznał, że kiedy jedzie samochodem, chwyta za różaniec.

Tomasz Adamek zapytany przez Kubę Wojewódzkiego o to, jakiej muzyki słucha podczas jazdy samochodem, odparł: "Słucham radia, lubię hip-hop, ale też dużo w samochodzie się modlę i odmawiam różaniec".

DEON.PL POLECA
Tomasz Adamek odmawia w samochodzie różaniec

- Na pewno nie w sytuacji, gdy jadę 200 km na godz., ale jak jest spokojnie to tak. Ostatnio odmawiałem różaniec, jak jechałem na lotnisko do Wrocławia. Wjechałem na autostradę, gdzie są pomiary, i co miałem robić? Jest za wcześnie, by do kogoś dzwonić, więc chwyciłem za różaniec – przyznał pięściarz.

To nie pierwszy raz, kiedy 47-letni bokser otwarcie mówi o swojej wierze. – W tym sporcie, w którym jestem nie da się wytrwać, być sam. Trzeba wierzyć w Boga i mocno się modlić, a On daje siłę. Do Pana Boga się przyznaję i Panu Bogu też za wszystko dziękuję. To, że żyję, że jestem, że mam rodzinę, dzieci, to wszystko Mu zawdzięczam – wyznał niegdyś Adamek.

DEON.PL POLECA

Gościem podcastu "WojewódzkiKędzierski" był także zawodnik MMA Mamed Chalidow, który odparł z kolei: „Nie słucham muzyki, bo nie ma dla mnie żadnej wartości. Tylko Koran”.

Tomasz Adamek i Mamed Chalidow spotkają się ponownie 24 lutego w Gliwicach, gdzie zmierzą się w pojedynku bokserskim.

Źródło: Plejada.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

Kim chcę być? Kim są ludzie wokół mnie i jaki mają na mnie wpływ? Jak oceniam ich i siebie? Co jest moim celem w życiu? Udzielenie szczerej odpowiedzi na te pytania umożliwia człowiekowi lepsze zrozumienie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Tomasz Adamek: W samochodzie odmawiam różaniec
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.