Trener Chorwacji podarował byłemu argentyńskiemu piłkarzowi Biblię i różaniec

Trener Chorwacji podarował byłemu argentyńskiemu piłkarzowi Biblię i różaniec
Trener reprezentacji Chorwacji Zlatko Dalić (fot. PUr - cars, travel & technology / YouTube.com)
KAI / tk

Były argentyński piłkarz Rubén Cecco powiedział, że Zlatko Dalić, trener piłkarskiej reprezentacji Chorwacji na obecnych mistrzostwach świata podarował mu w 2009 roku Biblię i różaniec, które przywiózł z Watykanu, pobłogosławione przez papieża.

O wydarzeniu tym wspomniał w rozmowie z rozgłośnią Radio Mitre w Rosario, dodając, że oba te przedmioty trzyma do dzisiaj w domu jako niezwykle cenną pamiątkę.

Biblia i różaniec dla piłkarza

W 2009 Argentyńczyk grał w albańskim klubie Dinamo Tirana, którego trenerem był wówczas obecny selekcjoner drużyny narodowej Chorwacji. I to on przywiózł z Watykanu i podarował mu Pismo Święte i różaniec, pobłogosławione przez papieża. - Mam je w domu i tak pokazuje, że bardzo mnie lubił – wyznał 39-letni obecnie Cecco. Dodał, że trener chorwacki “zawsze mnie prosił, abym zachował wiarę w Boga”.

W 2017 Zlatko Dalić wkrótce po objęciu stanowiska trenera reprezentacji swego kraju powiedział w jednym z wywiadów, że “wszystko, co osiągnąłem w życiu i w swej karierze zawodowej, zawdzięczam swej wierze i jestem za to wdzięczny memu ukochanemu Bogu”. Wspomniał także, iż w dzieciństwie był ministrantem i lubił chodzić służyć do Mszy w klasztorze franciszkańskim, znajdującym się koło domu jego rodziców.

DEON.PL POLECA

„Byłem szczęśliwy, mogąc iść na mszę”

- Byłem szczęśliwy, mogąc iść na mszę. Moja mama mnie nauczyła i ukierunkowała moją wiarę. Zawsze byłem wierzący i tak wychowuję swoje dzieci. W każdą niedzielę staram się chodzić na Eucharystię – powiedział 56-letni obecnie trener.

Ujawnił ponadto, że jest czcicielem różańca, który zawsze nosi z sobą. - Gdy czuję, że przeżywam jakieś trudne chwile, wkładam rękę do kieszeni, dotykam go i potem wszystko staje się łatwiejsze – powiedział Dalić.

Wspomnienia R. Cecco nt. podarunku od jego byłego trenera nadano w rozgłośni przed półfinałowym meczem Chorwacji z Argentyną, która pokonała drużynę Dalicia 3:0 i jako pierwsza znalazła się w finale Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze. Zagra tam 18 grudnia ze zwycięzcą spotkania Francja-Maroko, Chorwaci natomiast zmierzą się dzień wcześniej z drużyną pokonaną w meczu o 3. miejsce na świecie.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Trener Chorwacji podarował byłemu argentyńskiemu piłkarzowi Biblię i różaniec
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.