Papież Franciszek spotkał się z piłkarzami. „Zasiejcie ziarno przyjaźni!”

Papież Franciszek spotkał się z piłkarzami. „Zasiejcie ziarno przyjaźni!”
Słynny były piłkarz Ronaldinho na audiencji u papieża Franciszka (fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT)
KAI / tk

"Małe nasiona pokoju" w świecie naznaczonym wojnami i zniszczeniem, gdzie największe inwestycje realizuje przemysł zbrojeniowy”. Tak Papież określił „Grę dla Pokoju”, promowaną przez Papieską Fundację Scholas Occurrentes i mecz, który po raz trzeci wieczorem został rozegrany na Stadionie Olimpijskim w Rzymie - w tym roku bardziej symboliczny niż kiedykolwiek.

Przed meczem, któremu przyświecało hasło "Gramy dla pokoju", piłkarze, organizatorzy oraz ich rodziny i przyjaciele zostali powitani przez Franciszka o godz. 16.00 w watykańskiej Auli Pawła VI , gdzie wyróżniał się mural na cześć Diego Armando Maradony, któremu poświęcony jest mecz. Papież udzielił wszystkim swego "błogosławieństwa" dla tej inicjatywy, która ukazuje "bezinteresowność pokoju".

Papież spotkał się z piłkarzami

- Największe wydatki w dzisiejszym świecie ponoszone są na przemysł zbrojeniowy. Ponieważ ludzie zawsze myślą o prowadzeniu wojen, aby niszczyć - rozpoczął krótkie pozdrowienie po włosku papież, dziękując graczom, którzy przybyli z "różnych miejsc, dalekich miejsc", by rozegrać mecz w imię pokoju.

- Poświęcili czas, by przybyć tutaj i zagrać dla pokoju - kontynuował papież. Pokój, powiedział papież, "który jest przekazywany w taki sposób, takimi gestami jak te": Gesty bliskości, gesty przyjaźni, gesty wyciągniętej ręki, zawsze, a nie z kamieniem w ręku, żeby nim rzucić."

DEON.PL POLECA

- Są to małe gesty, ale są to nasiona pokoju, które mogą zmienić świat - podkreślił Franciszek, wyrażając wdzięczność za ten mecz, w którym wezmą udział także piłkarze rosyjscy i ukraińscy, który ma na celu wystosowania przesłania "Chcemy pokoju, w świecie, który zawsze dąży do wojen i zniszczenia". - Dziękuję wam! - powiedział papież do uczestników spotkania.

Gwiazda futbolu u papieża

Papież podziękował, "za pokazanie nam, jak skórzana piłka z bezinteresownością gry jest ważniejsza niż podbój terytorium z wojnami, które tak naprawdę nie istnieją". Franciszek wskazał na prawdziwą piłkę, zrobioną ze skrawków materiału i sznurka, którą były gwiazdor niemieckiej drużyny Borussia Dortmund, a obecny gracz Lazio, Ciro Immobile, wręczył papieżowi w prezencie, jako znak „prostoty takiego sportu jak piłka nożna, który symbolizuje przyjaźń i braterstwo”.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Pragnę wam powiedzieć, co mam nadzieję, że nastąpi po Światowym Dniu Młodzieży: mam nadzieję, że będzie hałas. Będzie hałas tutaj, w Rio, będzie hałas. Chciałbym jednak, by was było słychać w diecezjach, chcę, aby się...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek spotkał się z piłkarzami. „Zasiejcie ziarno przyjaźni!”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.