Trener reprezentacji Hiszpanii o swojej wierze. "Bez Boga nic w życiu nie ma sensu"

Trener reprezentacji Hiszpanii o swojej wierze. "Bez Boga nic w życiu nie ma sensu"
Fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN
KAI / tk

- Wiara i piłka nożna to siły napędowe w moim życiu. Oczywiście także moja rodzina i przyjaciele - wyznaje Luis de la Fuente, trener reprezentacji Hiszpanii, która zagra w finale tegorocznych mistrzostw europy

Po ćwierćfinałowym meczu z Niemcami hiszpańska dziennikarka zapytała go: „Czy jesteś przesądny? Czy masz jakiś tik?”. Kiedy Luis de la Fuente odpowiedział przecząco, odpowiedziała: „Ale zawsze czynisz znak krzyża”. Luis de la Fuente odpowiedział „Tak, ale to nie jest przesąd. To wiara”.

DEON.PL POLECA

Utytułowany trener, który był dwukrotnym mistrzem Hiszpanii jako zawodnik Athletic Bilbao, mistrzem Europy jako trener zarówno drużyn U-19, jak i U-21 oraz zdobył srebrny medal olimpijski, nigdy nie ukrywał swojej wiary.

W wywiadzie udzielonym w październiku 2023 r. hiszpańskiej gazecie „El Mundo" otwarcie o tym mówił, gdy zapytano go: „Powiedz mi, dlaczego wierzyć w Boga”. De la Fuente odpowiedział: „W przeciwnym razie życie nie miałoby sensu. To coś, co musisz przeżyć, co musi zostać ci wyjaśnione. Jestem religijny, ponieważ tak wybrałem. Pochodzę z religijnej rodziny, ale w trakcie mojego życia miałem wiele wątpliwości i byłem daleki od religii. Jednak w pewnym momencie mojego życia postanowiłem do niej powrócić i polegać na Bogu we wszystkim, co czynię. Jest nie tylko jeden, ale tysiąc powodów, by wierzyć w Boga. Bez Boga nic w życiu nie ma sensu”.

- Wiara i piłka nożna to siły napędowe w moim życiu. Oczywiście także moja rodzina i przyjaciele - dodał. W tym samym wywiadzie przyznał: „Dla mnie ważne jest, aby być dobrym człowiekiem. Lepiej żyć w dobru niż w złu, ponieważ zło nigdy nie daje spokoju”.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Józef Tischner

Głęboka wiara i wielkie pytania ks. Józefa Tischnera

Jak wierzyć w świecie, który żongluje iluzjami? Czy kierować się sumieniem, jeśli inni idą na kompromis? Dlaczego Bóg tak często milczy wobec naszego cierpienia? Ile w Jego...

Skomentuj artykuł

Trener reprezentacji Hiszpanii o swojej wierze. "Bez Boga nic w życiu nie ma sensu"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.